Nyilvános felnőtt válogatottunk EB programja!

A Nemzetközi Amerikai Futball Szövetség (IFAF) elfogadta a jelentkezéseket a 2019-2020-as Európa Bajnokságra!
Több mint három hónap egyeztetés, huzavona és várakozás után az IFAF elfogadta a csapatok jelentkezését, és a már megbeszélt mérkőzések időpontjait. Az elképzelés alapja egy olyan EB rendszer kialakítása volt, melyben minden ősszel két mérkőzést tudnak játszani az európai csapatok. Tehát továbbra sem egy “klasszikus” EB tornában gondolkodtak, mert az a résztvevők többségének finanszírozhatatlan lenne, hanem éveken átívelő mérkőzésekből áll majd egy folyamatosan “mozgó”, EB körökből álló rendszer.

A lebonyolításban továbbra is kérdések merülnek fel, de a minket érintő főbb pontok már biztosnak számítanak. Ilyen a csoportok létszáma, a mérkőzések és a résztvevők által megbeszélt mérkőzés időpontok.

Az EB két csoportban kerül majd megrendezésre, az “A” csoportban 12, míg a “B” csoportban 5 csapat részvételével. Mind a két évben 2-2 mérkőzést játszanak majd a résztvevő nemzetek, és 2020 végére a “B” csoport első csapata automatikusan helyet cserél az “A” csoport utolsó csapatával.

Íme a résztvevők és a csoportok:

“A” csoport: Névtelen
Csoporton belüli lebonyolítás:

Csoportokon belül mindenki játszik mindenkivel 2019-ben. Ebből fog 2020-ra kialakulni 3 csoport:

Akik csoportjukban az elsők lettek, küzdhetnek majd a 1-4. helyért.

Akik csoportjukban a másodikak lettek, küzdhetnek majd a 5-8. helyért.

Akik csoportjukban a harmadikak lettek, küzdhetnek majd a 9-12. helyért.

2020-ban a három csoporton belül az első kiemelt fogadja a negyedik helyezettet, a második a harmadikat az első mérkőzésen. A második mérkőzésen a két győztes küzd a csoporton belüli első helyért, a két vesztes pedig játszik a csoporton belüli harmadik helyért. Aki 2020-ban a 12. lesz, az automatikusan a B csoportba kerül a következő EB-n.

“B” csoport:

Névtelen1

A “B” csoport jóval egyszerűbb szisztémában játszik majd.

Mind a két évben 2-2 mérkőzést játszanak egymással a csapatok, tehát mindenki játszik mindenkivel. A győzelmek és vereségek arányának figyelembe vételével fog eldőlni, hogy hogyan alakulnak a helyezések 2020-ra. Akinek a legtöbb győzelme lesz, az a “B” csoportos EB kör győztese.

Nagyon sok mérkőzésnek már meg is van a helye a naptárban, a Magyar Válogatott 2019. október 12-én játszik Spanyolországgal az Új Hidegkúti Nándor Stadionban. 2019. október 26-án pedig utazik Belgiumba. 2020-ban Törökországgal mérkőzik meg a válogatott idegenben, és Izrael válogatottját fogadjuk.

Fontos lépés ez mind a válogatott, mind a magyarországi amerikai futball életében, illetve örömünkre szolgál, hogy az IFAF sok éves “tetszhalott” állapot után végre működni látszik.

Magyar Válogatott célja nem is lehet más, mint a “B” csoport megnyerése!