Ökölvívó-vb – Bacskai kiesett

image

A tavalyi Európa-bajnok Bacskai Balázs kikapott amerikai riválisától, így nem jutott be a negyeddöntőbe a bakui ökölvívó-világbajnokságon.

A legjobb nyolc közé kerülés biztos olimpiai kvótát eredményezett volna, a magyar öklöző azonban még mindig szerezhet londoni indulási jogot a vb-n, ehhez azonban Spence-nek a fináléba kell jutnia.
A Vasas bokszolója vasárnapi, bemelegítésnek nevezhető első meccse után nagyon kemény ellenfelet kapott kedden Errol Spence személyében, aki erős és elnyűhetetlen volt a ringben.
A meccs első fél percének eseménytelensége után a vezető bíró aktivitást kért a felektől, ám ezek után sem alakult ki parázs boksz. Bacskai kereste, de nem igazán találta a megfelelő taktikát Spence ellen, aki a menet második percétől energikus akciókat mutatott be, s ugyan sok szabálytalan, vagy érvénytelen felületen landoló ütése volt, ám így is többször talált a magyarnál, és négy ponttal vezetett a végén (7-3).
A második menetre egy lényegesen aktívabb Bacskai állt fel, űzte, hajtotta az amerikait, több tiszta ütéssel be is talált, ám ennek ellenére még mindig kevesebbet kezdeményezett, mint riválisa, így hiába volt sokkal pontosabb, a pontozóknál döntetlen lett a menet (17-13), ami nagyon nehéz záróperiódust vetített előre.
Az utolsó szakaszban megint belekezdett Bacskai, ám az idő előrehaladtával egyre fáradtabban mozgott, a vele ellentétben szinte frissnek tűnő Spence pedig egyre könnyebben előzte őt meg, így a vége sima, 26-16-os amerikai győzelem lett.
"Semmi sem sikerült, nem tudok most mást mondani" – nyilatkozta elkeseredve a 69 kg világranglista-vezetője, egyben első kiemeltje.
A szerdai negyeddöntőkben két magyar, a 60 kilós Varga Miklós és a 64 kg-ban érdekelt Káté Gyula szerepel.