Olimpiai selejtező boksztorna: Mihály győzött, Bacskai búcsúzott

A 57 kg-os Mihály János győzött és ezzel negyeddöntős, a 69 kg-ban szereplő Bacskai Balázs ugyanakkor kikapott az athéni olimpiai kvalifikációs ökölvívótornán.

A 18 éves Mihály a cseh Antonin Lazokkal csapott össze a keddi nyolcaddöntőben és talán a viadal eddigi leglátványosabb produkciójával nyert. Már az első másodpercben egy gyönyörű balegyenessel nyitotta a meccset, amely szinte végig egyoldalú volt. Mihály jól mozgott és kiváló ütemű beugrásai után szinte mindig eltalálta riválisát, aki a meccs felétől egyre fáradtabban mozgott, sőt a harmadik menet hajrájában a rászámolást sem kerülte el. Lazok ekkor egyértelműen meg volt fogva, s talán ha nem csupán két másodperc van a szakasz végéig, a kiütés sorsára jutott volna. A pihenő azonban megmentette, s az utolsó két percet is lábon kihúzta, igaz, Mihály így is 34-13-as súlyos vereséget mért rá.

"Nagyon örülök a győzelemnek. A taktika annyi volt, hogy menjek előre keményen, ami bejött, a cseh fiú a végére nagyon elfogyott, közel volt ahhoz, hogy kiüssem" – nyilatkozta a meccs után Mihály, aki a szerdai negyeddöntőben az olasz Alessio di Savino ellen lép ringbe.

A junior világbajnok Bacskai számára jól indult a francia Jaoid Chiguer elleni összecsapás, az első menetben okosan bokszolva az elejétől vezetett és 6-5-ös előnnyel zárt. A második menet elején a Vasas öklözője tartotta előnyét, ám rendszeresen belement a francia által kezdeményezett adok-kapokba, amiben ránézésre hiába talált legalább annyiszor mint riválisa, a pontozók Chiguert értékelték jobban, így az újabb pihenőre már ő mehetett 14-9-es vezetéssel. A folytatásban Bacskai küzdött ugyan, de riválisa jól használta ki, hogy kényszer alatt bokszol, többször megelőzte őt, így fokozatosan növelte előnyét és végül 29-15-re nyert a találkozót vérző orral záró magyar ellen. Oltványi Dávid (54 kg) után így Bacskai a második kieső.

Az este folyamán Szili István (75 kg) magyar idő szerint 18 óra környékén lép ringbe a görög Georgiosz Gacisz ellen, míg a hétfőn győztes Darmos József (91) 21 órakor a svéd Babacar Kamarával szemben és az utolsó párban érdekelt Kurtucz Csaba 22:15 körül a cseh Vladimir Prusával.