Óriási fordítás! Rájátszásban a Rangers!

Szegedi sikerével a Dunakeszié lett az utolsó rájátszást érő hely a TD Store Divízió II. playoffjában. A Rebels idegenben harcolta ki a hazai pályát az elődöntőben.

Kiélezett meccsekkel kecsegtetett az elmúlt hétvége a harmadosztályban. Két tét volt, az utolsó, rájátszást érő hely, valamint az elődöntőben hazai pályát érő második pozíció. Ez utóbbi már szombaton eldőlt a Miskolc-Szirmabesenyő Renegades-Rebels Oldboys találkozón.

DSC_7571

Az idén hullámzóan teljesítő Lázadók ezúttal nagyon stabilan játszottak a Renegátok otthonában. Az első negyedben Szabó Tamás és Lesi Péter elkapásaival jutottak 14-0-s előnyhöz a vendégek. A fővárosiak Lesi révén egy újabb touchdownnal már három labdabirtoklányira növelték előnyüket a második játékrészben, de a félidő vége előtt Bese Gergely elkapásával még játékban maradt a hazai gárda (7-21). A második félidő jól kezdődött a borsodiak számára, Hegyesi Péter révén visszajöttek (13-21). Azonban a Lázadóknak sikerült hamar válaszolniuk, Szabó ismét TD-t szerzett (13-27). Az utolsó játékrészre még maradt némi izgalom, Lesi Tamás futásával eldőlni látszott a találkozó, de Hegyesi a TD után azonnal visszahordta a kick-offot (20-34). Ám Kocsis Péter gyors reakciója hamar véget vetett a versenyfutásnak. Újabb TD-jével a Rebels 41-20-ra győzött a Miskolc vendégeként, így a Lázadók hazai pályán küzdhetnek a fináléért.

Fotó: Váradi-Király Fotó

Miskolc-Szirmabesenyő Renegades – Rebels Oldboys 20-41 (0-14, 7-7, 6-6, 7-14)
Pontszerzők: Szabó Tamás, Lesi Péter 2-2 TD, Lesi Tamás, Kocsis Péter 1-1 TD, Szentirmai Zoltán 5 XP, illetve Hegyesi Péter 2 TD, Bese Gergely 1 TD, Szalóki János 2 XP

LAN3846

Kisebb nyomás lehetett a Kaposvár Hornets játékosain, akik hazai szezonzárójukon a győzelemért küzdöttek a Diósd Saints ellen. Szoros meccs volt várható, de végül sima lett. A Darazsak már egy félidő alatt eldöntötték a találkozót. Az első negyedben Baranyai Péter kétszer, míg Parragh Zsombor egyszer mattolta a Szentek védelmét. Plántek három sikeres extrájával már 21-0 volt az állás a Kaposvár javára. A második játékrészben pedig ismét kiválóan teljesítettek a hazaiak. Baranyai Péter és Bogdán Ottó egy-egy touchdownt szerzett. Előbbit követően pedig Parragh egy kétpontost is összehozott, így az utóbbi hatpontosánál érvénybe lépett a mercy rule (35-0). De ennyi nem volt elég, a Hornets még Merling Miklós futásával újfent TD-t szerzett. Egy félidő után 41-0-ra vezettek a hazaiak, ami mint kiderült a végeredmény is lett a pontnélküli második félidő miatt.

Fotó: sonline.hu

Kaposvár Hornets – Diósd Saints 41-0 (21-0, 20-0, 0-0, 0-0)
Pontszerzők: Baranyai Péter 3 TD, Parragh Zsombor, Bogdán Ottó, Merling Miklós 1-1 TD, Parragh Zsombor 1 PAT, Plántek Zoltán 3 XP

48087936926_0860bf0ae0_o

Vasárnap viszont elkelt az utolsó hely is a playoffban. Két csapat pályázott rá, a CFS Guardians és a VSD Rangers. Egymással csaptak össze Szegeden. A 0-3-ról 2-3-ra javító vendégek számára nem kezdődött jól a találkozó, hiszen a snap Szilágyi Sándoron túl szállt, és a Dunakeszi játékosa csak az end zone-ban tudott ráfeküdni a labdára (2-0). Azonban ez csak egy apró megingás volt a Rangers-től a találkozón, hiszen ezután beindult a gépezet. Még az első negyedben Nagy Krisztián passzát váltotta pontokra Tiba Bendegúz egy 79 yardos akciót zárva (2-6). Majd a második játékrészre fenn tudta tartani jó teljesítményét a Duna-parti alakulat, Nagy futotta meg a következő TD-t, majd kiosztott egy újabb hatpontost érő malacbőrt Aladics Antonellónak (2-20). A harmadik negyedben touchdownt szerzett a Guardians is Sziráczki Tamás elkapásával, amellyel életben tartotta győzelmi esélyeit. Azonban a negyedik játékrészben bevitte az utolsó csapást a Rangers és Fenyő András TD-jével eldöntötte a találkozót. A Dunakeszi szezonja egy óriási fordulatot vette, hiszen egy 0-3-as kezdéssel 3-3-ra alakította mérlegét és 27-8-as sikerével története során először jutott a playoffba a Divízió II-ben.

Fotók: Faragó Imre

CFS Guardians – VSD Rangers 8-27 (2-6, 0-14, 6-0, 0-7)
Pontszerzők: Sziráczki Tamás 1 TD, Rangers 1 S, illetve Tiba Bendegúz, Nagy Krisztián, Aladics Antonelló, Fenyő András 1-1 TD, Szőke Péter 3 XP

64751004_10213961664546919_2714602356808351744_o

A Tatabánya Mustangs számára tétnélküli összecsapás volt a Jászberény Wolverines elleni. A bányászvárosiak ettől függetlenül kellően komolyan vették az alapszakasz zárót. Az első félidőben már nagy előnyre tettek szert a Musztángok. Kaiser Dániel két futással, Magyar Gergely és Bodnár István elkapásaival, valamint Kun Szilárd 4 extrájával 28-0-s előnyt szereztek a vendégeknek. A harmadik negyedben Bodnár második elkapása és Kun ötödik sikeres egypontosa érvénybe léptette a mercy rule-t is (0-35). Ráadásul a defense is segítette a pontszerzést Juhász Ádám safetyjével (0-37). A találkozó már ekkor eldőlt, de a Tatabánya nem állt le. Baricza Miklós elkapott TD-je, illetve Misztl Benedek futása is kellett ahhoz, hogy 51-0-ra győzzön a Mustangs.

Fotók: Mátrai Tibor

Jászberény Wolverines – Tatabánya Mustangs 0-51 (0-14, 0-14, 0-9, 0-14)
Pontszerzők: Kaiser Dániel, Bodnár István 2-2 TD, Magyar Gergely, Baricza Miklós, Misztl Benedek 1-1 TD, Juhász Ádám 1 S, Kun Szilárd 7 XP