Óriási meglepetés az NB I-ben: A Fradi hibátlan mérlege az újoncnál szállt el

I. félidő:

Viszonylagos nyugalomban telt el a mérkőzés első bő negyede, a Ferencváros sem pörgette fel az iramot igazán, miközben az újonc Kecskemét lelkesen, harcosan és koncentráltan tette a dolgát.

A 28. percben aztán megtört egy nagy sorozat, Dibusz Dénes először kapott gólt az idényben (ez volt az ötödik meccse az NB I-es szezonban). Nagy Krisztián robbant rá egy hosszú indításra, Civic lemaradt róla a jobbösszekötő helyén, a középpályás pedig remek mozdulattal löbbölte el Dibusz felett-mellett a labdát a kapuba (1-0).

Pár perccel később aztán fokozódott a nyomás az eddig hibátlan címvédőn. Tóth Barna esett el Knoester mellett, a játékvezető határozottan a 11-es pontra mutatott. Nagy Krisztián pedig higgadtan lőtt a jobb alsóba, úgy, hogy a labda a kapufát is érintette (2-0).

Kétgólos hátrányban kapcsolt rá először igazán az FTC, Tokmac, Boli és Samy Mmaee helyzetében is benne lehetett volna a gól, de végül maradt a 2-0 a szünetre.

II. félidő:

Próbálkozott a felzárkózással a Ferencváros, de nem voltak elég pontos a támadások befejezésénél. Ehhez hozzájárulhatott a nehéz kecskeméti talaj és a gyepszőnyeg rosszabb állapota is, de aligha lehetett csupán erre fogni a kétgólos hazai fórt.

A KTE közben szervezetten és olykor önfeláldozóan tette a dolgát hátul, sőt, olykor egy-egy veszélyesebb ellenakcióra is jutott erő a hazaiak részéről. Akadtak feszült pillanatok is a pályán, Zeke és Samy Mmaee kakaskodásából például kisebb tömegjelenet alakult ki, amit a játékvezető sárga lapokkal “jutalmazott”.

Az utolsó bő húsz percre már a Tokmac, Traoré, Ryan Mmaee, Boli, Marquinhos ötös is a pályán volt a vendégeknél, de hiába a sok támadó, a gólok nem jöttek. A szépítéshez Traoré járt a legközelebb a 80. percben, a támadó 16 méteres tekerését a jobb felsőből, nagy bravúrral szedte ki Varga. A 85. percben fejjel tévesztett kevéssel célt a mali válogatott játékos, a ráadásban pedig Tokmac durrantott alig a jobb kapufa mellé 10 méterről.

Végül maradt a 2-0, Sztanyiszlav Csercseszov együttese a 2022-es naptári évben mindössze másodszor, ebben az idényben pedig először kapott ki. Az újonc KTE meg közben bravúros sikerével fellépett a tabella második helyére.