Örömúszás és örömkönnyek: Cseh László elköszönt a medencétől

Kormány Sport

A budapesti rövidpályás úszó világkupa pénteki döntői után hivatalosan is elbúcsúzott Cseh László, négyszeres olimpiai ezüstérmes, világ- és Európa-bajnok legenda.

Ennek a varázslatos sportpályafutásnak nehéz pontot tenni a végére, hiszen Laci az évek alatt mindenki hősévé vált a vízben és a parton egyaránt. De tegnap eljött a búcsú pillanata, így hazai közönség előtt, a Duna Arénában állt utoljára rajtkőre, és úszott egy utolsó 100-at, egy rendhagyó, “meglepetés vegyesváltóban”.
Előtte kivetítőkön megelevenedett a 35 éves klasszis sportpályafutása, feltűnt a képernyőn a kicsi Laci is, és feltűnt egy másik bajnok, a dél-afrikai olimpiai bajnok Chad le Clos is, aki ugyan sérülés miatt nem tudott részt venni a búcsúváltóban, de videó üzenetben kifejezte jókívánságait barátjának.
Cseh Laci, utolsó edzője, Plagányi Zsolt indítása után ugrott vízbe és az első 25-öt Bernek Péterrel úszta pillangón, majd háton a Magyar Úszó Szövetség elnökével, Wladár Sándorral tempózott, ezt követően Kiss Miklóssal, a legelső úszóoktatójával teljesítette a mell résztávot, végül pedig a válogatott társai csatlakoztak hozzá egy utolsó, „örömúszós” gyors hosszra.

Köszönjük, Cseh Laci!

Milák Kristóf kétszer is országos csúcsot úszott 50 méter háton a Duna Arénában zajló rövidpályás világkupa második napján.

A Honvéd olimpiai bajnok klasszisa a délelőtti előfutamok során még “csak” öt századot faragot Bohus Richárd 2019-es, 23.39 másodperces rekordjából, az esti döntőben azonban közel három tizeddel ennél is gyorsabb volt, 23.08 másodpercre javítva idejét. Ugyanebben a számban Szabó Szebasztián lett a harmadik: egyéni csúcsából (24.49) több mint egy másodpercet javítva 23.47-tel csapott célba.

Milák 100 méter gyorson is a dobogóra állhatott, harmadikként zárt, míg Kalmár Ákos 1500 méter gyorson, Jakabos Zsuzsanna 400 méter vegyesen, Kós Hubert pedig 200 méter pillangón lett második.

Forrás, fotó: MÚSZ, MTI, Facebook/Magyarock