ORSZÁGOS ALPESI SÍ VÁLOGATÓ VERSENY

Már a kazanyi Téli Világjátékok jegyében!

5 sportegyesület képviseltette magát az eplényi versenyen, amelyen összesen 10 versenyző rajtolt el.

Dr. Jády György országos sportigazgató is meglátogatta a sí csapatot.

Molnár Sándor szakágvezető elmondta:

“A versenypálya 250 méter hosszú volt, kimondottan a speciális sportolók tudásához lett kialakítva, hogy minél technikásabb körülmények között mérhessék össze tudásukat. A versenyhelyszínre érkezve a pályabejáráson mindenki egyszer lecsúszhatott, kialakíthatta a saját stratégiáját. A védőmaszk a rendezvény teljes időtartama alatt kötelező volt mindenki számára. A gyakorló csúszásoknak már mértük az eredményét. Ezzel is ösztönözve a sportolókat a folyamatos javításra. Szerencsés helyzetben voltunk, hiszen a versenypálya mellett működött a csákányos felvonó, amely így folyamatos feljutást biztosított. Mindenkinek legalább 1 divízionáló és 2 futam eredménye lett. Ezután még kihasználtuk az időt és a tűzött pályán gyakoroltunk még egy kicsit.”