Országúti Szlovák Kupa: 2 arany, 2 ezüst, 2 bronz

BringaSport – 2017.04.11 – Április 8-9-én rendezték a Szlovák Kupa soros versenyeit, ahol hat magyar csapat állt rajthoz szombaton az időfutam versenyen Súr (Šúrovce) községben, vasárnap a mezőny versenyen Szárazpatakon (Suchá nad Parnou). A mezőny versenyen a Degavi Tipográfia bringásai brillíroztak: Kapott Szonja aranyérmet szerzett, Karl Bianka ezüstöt, Karl Ádám pedig kétszer állt a dobogóra, ugyanis az ifik között aranyérmes lett, az elit-ifi közös mezőnyben pedig ez bronz érmet jelentett a számára. Az időfutam versenyen két dobogós helyezés született: az elit férfiaknál Fejes Gábor (Dr.Bátorfi-Agria KTK) ezüst érmet szerzett, az U15-ös korosztályban Szijártó Zétény (Győri AC – Kerékpár Szakosztály) pedig bronz érmes lett.

20170409_145055

Fejes Gábor (Dr.Bátorfi-Agria KTK)

Hat magyar országúti csapat – a Degavi Tipográfia, a Dr.Bátorfi-Agria KTK, a Győri AC – Kerékpár Szakosztály, a KONTENT-DKSI Cycling Team, a KSI-Csepel SE és a Szekszárdi Szabadidős KE – szlovákiában versenyzett a hétvégén, és kiváló eredményekkel tértek haza. Szombaton az időfutam versenyek zajlottak, mintegy 350 induló részvételével. Szembetűnő volt, hogy Sagan sikerei folytán rengeteg gyerek szeretne profi kerékpáros lenni északi szomszédunknál. A magyar bringások az általános probléma, az időfutam gépek hiánya ellenére kiválóan teljesítettek, az elit férfiaknál a 21 kilométeres távon Fejes Gábor (Dr.Bátorfi-Agria KTK) a második helyet szerezte meg, az U15-ös fiúk között a 11.2 kilométeres távon Szijártó Zétény (Győri AC – Kerékpár Szakosztály) pedig a harmadik lett.

20170409_144324

Szijártó Zétény (Győri AC – Kerékpár Szakosztály)

Ezen kívül számos TOP10-es helyezés is született a magyar bringások részéről az időfutam versenyen, az alábbiak szerint:

U13
9. Bojtor Csongos (Győri AC – Kerékpár Szakosztály)
U15
3. Szijártó Zétény (Győri AC – Kerékpár Szakosztály)
6. Mészáros Bence (Degavi Tipográfia)
U17
9. Varga Bálint (KONTENT-DKSI Cycling Team)
WU19/WU23
6. Kapott Szonja (Degavi Tipográfia)
8. Bajorfi Tímea (Győri AC – Kerékpár Szakosztály)