Osztrák jégkorongliga – Újabb fehérvári vereség

MH/MTI
2024. január 1. hétfő. 20:18
Frissítve: 2024. január 1. 20:22

A Fehérvár vezette ugyan a tabellát, ám az ezt megelőző négy összecsapásából hármat is elveszített, és a lehetséges 12 pontból csak ötöt szerzett meg. A tizedik helyen álló Olimpija ugyanakkor győzelemmel a háta mögött érkezett az ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokba.

Kiegyenlített játékot hozott az első harmad, ám a vendégek vonulhattak előnnyel pihenőre. Ezt követően mezőnyfölényben volt a Volán, de a meccs derekán váratlanul nőtt a különbség. Még a szünet előtt a hátvéd Stipsicz Bence szépített középről.

A Ljubljana a védekezésre összpontosított, és villámgyors akciókkal került helyzetbe. Egy ilyen után Trevor Gooch másodszor is betalált. Sőt, 42 másodperc múlva már 4–1 volt az állás, Nik Simsic közelről nem hibázott. A hazaiak védelme később sem remekelt, a kapu torkából ismét eredményes volt a szlovén alakulat, amely így elvitte mindhárom pontot.

Ebben a szezonban ez volt a harmadik egymás elleni összecsapásuk, és először győzött az Olimpija. Október 8-án a Volán 6–3-ra nyert otthon, október 25-én pedig 4–3-ra a szlovén fővárosban.

Ezzel megszakadt a Fehérvár Ljubljana elleni négy sikerből álló sorozata. A magyar együttes az elmúlt három fellépésén csupán két pontot tudott begyűjteni, de még így is vezeti a tabellát. Két nap múlva a Vienna Capitalshoz látogat Kiss Dávid vezetőedző csapata.