Ötméteresek után, Európai Szuperkupa-győztes a Dunaújváros!

dunaujvaroseuropaiszuperkupa01

Nagyot küzdve hódították el az újvárosi lányok a serleget a Kirishi elől.

A Bajnokok Ligája-győztes, és a LEN-Kupa-győztes csapott össze egymással Kirishiben.

Az első negyedben kétszer is vezetett az Újváros, azonban Garda és Menczinger góljaira rendre érkezett válasz a túloldalon, 2-2. A harmadik negyedben egy 3-1-es etappal elhúzott az orosz együttes, Gurisatti talált csak be, így 3-5-tel fordulhatott a magyar együttes.

A harmadik nyolc percben nem sikerült utolérni ellenfelünket, sőt 10-6-ra is vezetett a Kirishi, ami végül 10-7-re módosult a záróakkord előtt. Az utolsó etapban nagy hajrát nyitott a magyar együttes, 11-8 után csak egy csapat volt a vízben és egy perccel a vége előtt Vályi X-re mentett a találkozót, 11-11.

Jöhettek az ötösök, amit a magyar együttes bírt jobban, így 13-15-re megnyerte a találkozót és ezzel az Európai Szuperkupát is.

Európai Szuperkupa:

Kinef Kirihi (orosz)-Dunaújvárosi Egyetem Maarsk-Graphics 11-11 (2-2, 3-1, 5-4, 1-4 – ötméteresekkel 2-4)
Gólszerzők:  Zubkova 2, Simanovich 2, Prokofyeva 2, Kirilcheva 1, Ryzbakova 1, Soboleva 1, Ivanova 1, Ryzhkova 1, ill. Gurisatti 3, Garda 2, Menczinger 2, Vályi 2, Ziegler 1, Mahieu 1

Fotó: Instagram