Pályaelhagyás miatt kizárták a műlábbal futó Pistorius-t

Diszkvalifikálták a műlábakkal futó Oscar Pistorius-t, miután az egészségesek mezőnyében hetedikként befutott egy angol verseny 400 méteres síkfutó számában.

Mint arról korábban írtunk, Oscar Pistorius-t – a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF)szerint – kimagasló időeredményei feljogosítják arra, hogy ne a fogyatékossággal élőkkel együtt versenyezzen.

Pistorius július 15-én el is indult a sheffieldi atlétikai pályán rendezett futóversenyen – az egészségesek mezőnyében. A 7. helyre ért oda a 400 méteres síkfutó számban.
A pekingi olimpiára is készülő Pistorius 47:65-ös eredményt ért el, így nem sokkal maradt el a győztes Angelo Taylortól, aki 45:25 mp-es eredménnyel nyert.
A nyolcfős mezőnyben az olimpiai bajnok Jeremy Wariner elesett, és feladta a versenyt, Pistorius így hetedikként, utolsóként ért célba.

Kizárták az amputált sportolót

Pistorius debütálása az egészséges sportolók között azonban mégsem sikerült túl jól. A verseny után a szervezők ugyanis diszkvalifikálták Pistorius-t, mert elhagyta a pályáját.
Pistorius a döntés után élesen támadta az atlétikai szövetséget, amely szerinte mindenáron meg akarja akadályozni, hogy indulhasson a 2008-as olimpián.

Oscar Pistoriusnak még gyerekként amputálták lábait, ő azonban nem nyugodott bele: műlábakat fejlesztett ki, amelyek olyan jól sikerültek, hogy már több futórekordot is felállított.