Papp Márk 13. nyílt vízen

Papp Márk a 13. helyen zárt a férfi nyílt vízi úszók 10 kilométeres versenyében a riói olimpián. A magyar fiú győztes hollandtól alig 12 másodpercre maradt le. Az elsőségben célfotó döntött.

A holland Európa-bajnok Ferry Weertman 1:52.59.8-as idővel teljesítette a 10 kilométert, Papp Márk ideje 1:53.11.7 lett. A mezőny egyetlen magyar úszója az első ellenőrző pontnál, 2,5 km után még harmadik volt, de aztán féltávnál a 15., a cél előtti utolsó ellenőrző pontnál pedig csak 19. volt. Papp a hajrát jól bírta, így végül 11.9 másodperccel a győztes után csapott a célba. A BVSC 22 éves, vb-n csapat-9. helyezett versenyzője első olimpiáján vett részt a brazil metropoliszban.

A nők mezőnyében egy nappal korábban Risztov Éva szintén 13., Olasz Anna 14. lett, akkor a szintén holland Sharon van Rouwendaal győzött.

A férfi nyílt vízi úszók versenyével a magyar úszók befejezték olimpiai szereplésüket. Hosszú Katinka 3 arany- és egy ezüst-, Cseh László egy ezüst-, Kapás Boglárka és Kenderesi Tamás egy-egy bronzérmet nyert a riói olimpián.

(MOB-MTI, fotó: MTI/Kovács Anikó, archív)