Parádés utolsó negyeddel, női válogatottunk a legjobb négy között az Eb-n

Barcelona, 2018. július 23.
MTI Fotó: Illyés Tibor

Emberfelettit teljesítve, az olaszok ellen a zárónegyedet 4-1-re megnyerve bejutott a csapat a legjobbb négy közé a barcelonai Eb-n.

Barcelona, 2018. július 23. Az olasz Valeria Palmieri (b) és Szücs Gabriella a barcelonai vízilabda Európa-bajnokság nõi tornáján a negyeddöntõbe jutásért játszott Magyarország - Olaszország mérkõzésen 2018. július 23-án. MTI Fotó: Illyés Tibor

Nem jól kezdtük a mérkőzést, hiszen az olaszok Garibotti és Avengo révén 2-0-ra elhúztak. A különbség megmaradt a negyed végén, bár Parkes jóvoltából feljöttünk egyre, de Bianconi beállította a 3-1-es eredményt. A második nyolc percben utolértük a taljánokat, Keszthelyi duplájával és Parkes találatával már 4-4 volt az állás. Hét másodperccel a vége előtt jött Gyöngyössy és egy szépet csavart, ezzel 5-4 volt nekünk a nagyszünetben.

A fordulás után Leimeter már 6-4-re alakította az eredményt. Ezek után jött három olasz gól egymás után, és megint a taljánoknál volt az előny. Sőt, Garibotti egy forból kettőre hízlalta az olasz előnyt, 8-6. Az utolsó negyed azonban parádés volt. 9-7 után Szilágyi duplájával egálra zárkóztunk, majd a meccs egyik legszebb jelenetét mutatta be Keszthelyi, mikor becsavarta a kapuba a labdát. Az utolsó fél percben pedig Gangl védett egy ötöst.

A győzelem azt is jelenti, hogy női válogatottunk ott van az elődöntőben, ahol vélhetően Hollandia jön.

Európa-bajnokság, negyeddöntő:

Olaszország – Magyarország 9-10 (3-1, 1-4, 4-1, 1-4)

Olaszország: Gorlero – Tabani 1, Garibotti 4, Queirolo 1, Aiello, Bianconi 1, Emmolo 1. Csere: Avegno 1, Picozzi, Palmieri, Gragnolati, Dario. Szövetségi kapitány: Fabio Conti

Magyarország: Gangl – Szilágyi 2, Parkes 2, Szücs, Illés, Keszthelyi 3, Leimeter 2. Csere: Gurisatti, Horváth B., Gyöngyössy 1, Csabai, Garda. Szövetségi kapitány: Bíró Attila