Paralimpia: Konkoly Zsófi második aranya, Pap Bia bronzérme

Szenzációs nap volt a csütörtöki a Defense Arénában a párizsi paralimpián: a 400 gyors aranyérme után 200 vegyesen is győzött Konkoly Zsófi, míg Pap Bianka szintén 400 gyorson – egy másik kategóriában – lett bronzérmes. Ugyanitt az ifjú Hotz Csenge hetedikként zárt.

Konkoly Zsófia rendkívül izgalmas versenyt nyert meg 200 vegyesen: az első ötven után ő vezetett, aztán háton a spanyol Soto tempózott az élre és még a mell után is tartotta az előnyt, ám gyorson Zsófi nagyon komolyan legyorsulta, és végül nyolc tizedmásodperces előnnyel ért elsőként a falhoz, ezzel megszerezte második elsőségét Párizsban.

„Az első nap aranyérme után úgy voltam vele, már nem üres kézzel megyek haza, és felszabadultabb lettem – nyilatkozta Zsófi a versenyt követően. – Akkor úgy keltem fel, bárcsak dobogóra állhatnék, most pedig úgy, bárcsak aranyérmet szerezhetnék. Nagyon izgultam délelőtt és délután is, a döntőben próbáltam nem tartalékolni, mert tudtam, ha kicsit is elengedem, már késő lesz. Tokióban nem volt annyira messze a négyszáz gyors és a kétszáz vegyes, akkor gondoltam rá, hogy egyszer talán három aranyérmet is nyerhetek egy paralimpián, de most már nem érzem annyira biztosnak, hiába leszek címvédő pénteken száz pillangón. Nagyon erős lett a mezőny, és egy úszó felkerült a kategóriámba, a héten világcsúcsokat döntögetett, úgyhogy nem tudom, mit tudok vele kezdeni, de mindent megpróbálok.”

Az S10-es kategóriában versenyző Pap Bianka 400 gyorson amerikai és kanadai vetélytársával elég hamar elhúzott a mezőnytől, egy ideig a második helyen is haladt, végül azonban két riválisan bírta jobban a hajrát, a bronzérem azonban így is meglett.

„A reggeli úszás után azon izgultam, nehogy negyedik legyek, és lecsússzak a dobogóról. Az éremszerzés volt a célom, azt hittem, jobban tudok csatázni a végén, de az első kétszázon nagyon elmentünk hárman. A kanadai és az amerikai egyszer csak megindult, alig kaptam észbe, a végén pedig nem voltam olyan versenyhelyzetben, hogy még jobban kelljen mennem. Sokkal vidámabb vagyok, sokat dolgoztam a pszichológusommal magamon, mélypontról indultam, de egyre magasabbra kerülök a végére. Egy kicsit megkönnyebbültem, hogy már nem megyek haza érem nélkül. A fő számom pénteken jön, nehezebb dolgom lesz, mint Tokióban volt, de ezzel a bronzzal nagyobb lendülettel megyek neki.”

Az élete első paralimpiáján versenyző Hotz Csenge ugyanezen a távon a hetedik helyen végzett – akárcsak két nappal korábban, 100 pillangón.

A Paralimpia: Konkoly Zsófi második aranya, Pap Bia bronzérme bejegyzés először Hírpláza-én jelent meg.