Pazar finálé után, a Fradié a Magyar Kupa!

Ötösökkel győzött a Ferencváros a Szolnok ellen.

A finálé előtt Benedek Tiborról vetítettek egy filmet. A legenda júniusban hunyt el, most rá emlékeztünk ismét.

A döntő pedig nem úgy indult mint egy szokványos finálé, hiszen kilenc gól is esett az első negyedben. Vámos révén 4-4 állt az eredményjelzőn, de jött Filipovics, 5-4. A második nyolc percben még egy lapáttal rá tudott tenni a Szolnok. Mát úgy nézett ki 8-7-nél lefújják a negyedet, de jött ismét Filipovics bombája, 9-7.

A fordulás után 3-1-es etapot zárt a Fradi így már 10-10 volt az állás. A záróakkordot a Fradi kezdte jobban, Jansik Szilárd révén, majd jött Angyal, 11-11. Ezek után Vámos következett, de Kovács duplájával már a Szolnoknál volt az előny, 13-12. Az utolsó másodpercekben Kállay egy fórból egyenlített. Az ötösöknél a Szolnok kétszer is hibázott, a Fradi csak egyszer, így Varga Zsolt csapata győzött és megvédte címét.

Férfi Magyar Kupa, döntő:
Szolnok-FTC 13-13 (5-4, 4-3, 1-3, 3-3, ötméteresek után: 5-6)
Gólszerzők: F. Filipovics 6, Kovács Gergő 4, Konarik 2, Nagy Á. 2, Schmölcz 1, Jansik D. 1, Angyal 1, Drasovics 1, ill. Funtulisz 7, Vámos 6, Jansik Sz. 3, Jaksics 2, Kállay 1

Korábban játszották, bronzmeccs:

BVSC-Vasas 7-10 (2-1, 3-3, 0-2, 2-4)
Gólszerzők: Mészáros Cs. 2, Nagy 1, Pásztor 1, Gyárfás 1, Irmes 1, Csapó 1 ill. Bátori 4, Brguljan 3, Randjelovics 3,

Szombaton játszották:

Férfi Magyar Kupa, elődöntök:

FTC-Telekom Waterpolo – A-Híd-VasasPlaket 13-9 (2-1, 5-2, 4-5, 2-1)
Gólszerzők: Jansik Sz. 3, Fountoulis 3, Vigvári Vendel 2, Vámos 1, Sedlmayer 1, Mezei 1, Jaksics 1, Constantin-Bicari 1 ill. Szatmári 3, Vadovics 2, Brguljan 1, Bátori 1, Takács 1, Simon 1

Szolnoki Dózsa – BVSC-Zugló 11-5 (3-0, 3-0, 2-2, 3-3)
Gólszerzők: Csapó 2, Czigány 1, Irmes 1, Batizi 1 ill. Konarik 3, Drasovic 2, Filipovics 2, Jansik 1, Angyal 1, Kovács 1, Schmölcz 1