Pazar meccsen Szerbia világliga-győztes és utazhat Tokióba

Az utolsó negyedben fordította meg Dejan Szavics együttese a meccset.

Fotó: fina.org

A horvátok jól kezdtek hiszen az első negyedben 3-1 állt a javukra. A második nyolc percben a szerbek visszajöttek a meccsbe olyannyira, hogy Mandics vezérletével 6-4 is állt az eredményjelzőn a javukra, végül Vukicsevics beállította a 6-5-ös félidei eredményt. A fordulás után átvették a horvátok a mérkőzés irányítását, bár csak egy-egy góllal tudtak elhúzni, 8-7-re, majd a záróakkordban 10-9-re vezettek a hajrá előtt. Ekkor érkezett Filipovics duplája, amire még tudott válaszolni Vukicsevics, de tizenhét másodperccel a vége előtt ötöst végezhettek el a szerbek, amit Filipovics bevágott. A 12-11-es eredmény azt is jelenti, hogy Szerbia a világliga győztese és olimpiai kvótás.