Peking 2008: sírnak a magyar vizilabdás lányok

Fordulatos mérkőzésen meglepetésre Hollandia csapata nyert és szerezte meg az olimpiai bajnoki címet női vízilabdában, egy góllal verve az Egyesült Államok legjobbjait a döntőben.

A finálét, amelynek Kiszelly Gábor volt az egyik játékvezetője, a németalföldiek kezdték jobban, elhúztak három góllal, ám 5-5-nél utolérték őket az amerikaiak, akik 5-7-ről is egyenlítettek. 8-8 után azonban már csak a hollandok voltak eredményesek, s érdemelték ki – elsősorban a 7 (!) gólig jutott Danielle de Bruijnnak köszönhetően – az ötkarikás aranyérmet.

A magyar válogatott a negyedik lett, miután a bronzcsatában hosszabbítás után, büntetőkkel kikapott az ausztráloktól.

Godova Gábor együttese az elődöntőben a hollandoktól szenvedett vereséget.