Pontokat hullajtott a Milan, döntetlen a Hellas Verona ellen

A Milan nem tudott élni a lehetőséggel és csupán 1-1-es döntetlent játszott a Hellas Veronával az olasz bajnokság 22. fordulójában.

A milánóiak meglehetősen gyengén kezdték az összecsapást és már negyedórán belül hátrányba kerültek: Zaccagni pontos beadására Faraoni érkezett jó ütemben és a léc alá vágta a labdát, Donnarumma nem tudott hárítani (0-1). Nem sokkal később Verre próbálkozott távolról, de a lövése a kapu mellé szállt.

A 21. percben Rebic lőtt bal lábbal kapura és Silvestre könnyedén védte. A 29. minutumban jött az egyenltés: Calhanoglu végezhetett el szabadrúgást ígéretes helyről. A török középpályás lövése megpattant és a labda a kapuba vágódott (1-1). Az egyenlítést követően egy ellentámadással indulhatott a Milan, azonban Rebic közelről nem tudta a kapuba kotorni a labdát. A 37. percben szögletből veszélyeztetett a hazai együttes: Romagnoli fejelt és nagyjából egy métert tévedett.

Az 52. percben közel kerültek a vezetéshez a vendégek, Pessina fejese a kapufáról kifelé pattant és megúszta a Milan. Tíz perccel később ismét a kapufát találta el a Verona.

A 68. minutumban Amrabat csúnyán megtaposta Castillejót és a játékvezető videózás után azonnal felmutatta a piros lapot a veronaiak játékosának. Az emberelőnybe kerülés után a Milan folyamatosan a kapujához szegezte az ellenfelét a vezetés megszerzése érdekében, azonban a csapat csak kapufáig jutott a hosszabbításban.

Végül döntetlen lett a végeredmény és a Milan nagy lehetőséget szalasztott el, hogy felzárkózzon az élmezőnyhöz, mivel a Roma és az Atalanta is botlott ebben a fordulóban.

MILAN – HELLAS VERONA 1-1

Időpont: 2020.02.02. 15:00
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó
Játékvezető: Chiffi
Gólszerzők: Calhanoglu (29.) ill. Faraoni (13.)
Sárga lapok: Hernández ill. Rrahmani, Pessina, Borini, Silvestri
Piros lap: Amrabat (68.)

KEZDŐCSAPATOK:

MILAN (4-4-2): G. Donnarumma – Calabria (Saelemaekers 76.), Musacchio, Romagnoli, Theo Hernández – Castillejo (D. Maldini 93.), Kessié, Calhanoglu, Bonaventura (Paquetá 64.) – Rafael Leao, Rebic.

Cserék: Begovic, A. Donnarumma, Conti, Gabbia, Laxalt, Bonaventura, Brescianini.

VERONA (3-4-2-1): Silvestri – Rrahmani, Kumbulla, Günter – Faraoni, Amrabat, Veloso, Lazović – Pessina, Zaccagni (Dawidowicz 95.) – Verre (Borini 70.).

Cserék: Berardi, Radunovic, Eysseric, Stępiński, Di Carmine, Pazzini, Bocchetti, Dimarco, Empereur, Adjapong.