Pontszegény hétvége volt a harmadosztályban

A vendégcsapatok hétvégéje volt a Berény Sport Divízió II-ben, de azért egy hazai győzelem is született.

A szurkolók inkább a védelmek munkájában gyönyörködhettek ezen a hétvégén, nem pedig a támadókén, hiszen nagyon kevés pont született az elmúlt hétvégén. Ez is azt mutatta inkább, hogy szoros összecsapásokat láthattak a kilátogatók.

Kezdjük talán a szombati nap legizgalmasabb összecsapásával. A Budapest Titans hazai pályán nehéz kihívás elé nézett, hiszen az egyik bajnokaspiránssal nézett farkasszemet, a Szombathely Crushers-zel. Ám a Zúzóknál nem volt minden rendben, hiszen sok hiányzóval utaztak a fővárosba. Ettől függetlenül nem adták könnyen a bőrüket, hiszen a védelem óriásit küzdve, sokszor megállította a hazai rohamokat, ami úgyszintén igaz volt a Titánokra. Így a rendes játékidőben 0-0 volt az állás, jöhetett a ráadás.

A hosszabbításban már hamar dűlőre vitték a dolgot a csapatok. A Crushers-nek sikerült Baranyai Bence futásával megszereznie a vezetést, Horváth Balázs pedig értékesítette az extrát. A Titans-nek volt válaszlehetősége. Azonban Horváth Kristóf passzát az end zone-ban leszedte a levegőből Molnár Dávid, amivel eldőlt a találkozó, hosszabbításban 7-0-ra nyertek a Zúzók.

Budapest Titans-Szombathely Crushers h.u. 0-7 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-7)
Pontszerzők: Baranyai Bence 1 TD, Horváth Balázs 1 XP.

Fábián Krisztián, a Budapest Titans vezetőedzője: Sajnos a támadósorunk rengeteg hibával játszott, aminek a végeredménye az lett, hogy nem sikerült pontot vinnünk. A kisebb nagyobb hibákon kívül természetesen a Crushers defense teljesítménye is elismerésre méltó, keményen játszottak, és amikor kellett meg tudtak minket állítani. A védelmünkben is voltak hibáink, de mégis kiemelkedő teljesítményt nyújtva, egész mérkőzés alatt meccsben tartottak minket. A Crushers offense-t 0 ponton tartották, sőt több labdát is szereztek. A hosszabbítást a szombathelyi csapat oldotta meg jobban, így megérdemelték a győzelmet, gratulálok nekik!

Gildo Neyer, a Szombathely Crushers vezetőedzője: Mindkét csapat védelme nagyon jól teljesített a mérkőzésen, ezért sem esett olyan sok pont. A jövőben viszont eredményesebbnek kell lennünk főleg, ha a red zone-ba érünk. A 3rd downjainkat is jobban kell kihasználnunk. A támadósorunknak pontosabbnak kell lennie. Ez innentől a csapaton múlik, hogy az edzéseken mennyire keményen dolgoznak. Tudom, hogy itt sok embernek a munkája vagy a családja is közbeszól. Viszont a játékosokon is múlik, ha bajnokságot akarnak nyerni és jobb közösséggé akarnak válni. Én ott leszek, hogy támogassam őket.

A szombati nap másik mérkőzésén a Gladiators 2 a Wolverines-t fogadta. Az arany-fekete gárda jól kezdett a Divízió II-ben, így hazai pályán jó eséllyel győzelemre számíthatott, ám a vendégek átírták a forgatókönyvet.

Már az elején látszott, hogy kiélezett összecsapásra számíthatott mindkét fél. A hazaiak védelme a sok hiányzó ellenére jól féken tartotta a vendégek importját Tyrone Notice-t. Azonban a második negyedben már nem találtak rá ellenszert. Notice Tóth Ferdinándot látta el egy hatpontost érő átadással, ezzel szerezték meg a vezetést a Rozsomákok, és így 6-0-s előnnyel mehettek pihenőre.

Debrecenben nem voltak elégedettek a látottakkal

A második játékrészben a Gladiátorok futójátéka jól működött, Kathy Róbert mindent megtett azért, hogy pontokat vigyen fel az eredményjelzőre. Ám a harmadik negyedben ismét egy Notice passzt váltott touchdownra a Wolverines, Darázs Kristóf volt a címzett. A negyedik negyedben már nagy nyomás alatt volt a Gladiators, viszont Kathynak sikerült egy visszahordás után a végzónába befutnia, de szabálytalanság miatt nem adták mag a hatpontost. Így maradt a 12-0. Mindkét csapat védelme remek teljesítménnyel rukkolt elő, míg a hazaiak főleg a szerelésekben jeleskedtek, addig a Rozsomákok interceptionökben (5).

Fotó: Szabó Andrea

Gladiators 2-Wolverines 0-12 (0-0, 0-6, 0-6, 0-0)
Pontszerzők: Tóth Ferdinánd, Darázs Kornél 1-1 TD.

Kálmán Attila, a Gladiators 2 vezetőedzője: Nagyon csalódottak vagyunk, sikerült saját magunkat megvernünk. A védelem jól működött annak ellenére, hogy a legutóbbi kezdő linebacker sor kompletten hiányzott. A futójátékunk szintén jól működött, le a kalappal Kathy Robi előtt, aki egymaga vitte a hátán az offense-t. Csak egyedül kevés volt. Nagy közhely, de ha nem tudjuk TD-vel lezárni a támadásainkat nem fogunk nyerni. Háromszor voltunk a gólvonal előtt és nulla pontot sikerült összehozni, a saját hibáink miatt. Sajnos ezúttal sem működött a passzjátékunk. Amíg több labda landol az ellenfél védőinek kezében, mint az elkapókéban, addig sok jóra nem lehet számítani. Egy vereségtől viszont még nem dől össze a világ, ez még mindig csak a bajnokság eleje.

Balogh Kornél, a Wolverines vezetőedzője: Azt játszottuk, amit szerettünk volna a Gladiators pedig azzal készült, amire számítottunk. Úgy érzem, hogy jól felkészültünk belőlük, ami a meccsen is megmutatkozott. A defense nulla ponton tudta tartani őket az offense pedig, megcsinálta azt, amire kértem. Idén minden maradék meccsünket meg akarunk nyerni, még van egy-két fekete ló számunkra, de ez a siker nagy löketet adhat nekünk a továbbiakban.

A legpontgazdagabb találkozó vasárnapra maradt. A Tatabánya Mustangs és az Újpest Bulldogs között parázs csatára számíthattunk. Tavaly már a Divízió I-ben is összefutottak, ám akkor a Kutyák nyertek a Bányászvárosban.

A Vadlovakra jellemző, hogy az első félidőben jól teljesítenek. Ezúttal sem maradt el a remek kezdés, a hazaiak rettenthetetlen erőfutója, Juhász Ádám szerezte meg a vezetést, ami után Szerencsés Tamás az extrát is értékesítette. A második negyedben sikerült a hazaiaknak növelni az előnyüket. Nagy Tamás egy sikeres átadással tette le névjegyét. A Mustangs irányítója Mátrai Bencét találta meg egy hatpontost érő passzal. Az extra sikertelen volt. A fiatal Bulldogs játékosok viszont nem torpantak meg. Ismét nagyot küzdöttek és még a második játékészben Kovács Bálint révén faragtak a hátrányukon. Semmi sem dőlt el, 13-6-ra vezettek a hazaiak a félidőben.

A Bulldogs (balra) megnehezítette a Mustangs (jobbra) dolgát

A folytatásban egy nagyon motivált Bulldogs jött ki a pályára. Aladics Antonello hatpontosával egy pontra megközelítették a Musztángokat, viszont a touchdown utáni kétpontos már sikertelen volt. A vendégek védelme keményen tartotta a hazaiak támadósorát, nem is engedték, hogy a Vadlovak beérjenek az end zone-ba. Azonban az Újpest sem tudott újabb pontokat felvinni az eredményjelzőre, ez többek között köszönhető a Mustangs defense-nek is. Így egy kiélezett küzdelemben, de 13-12-re nyert a Tatabánya.

Fotók: Kerepeczki Anna

Tatabánya Mustangs-Újpest Bulldogs 13-12 (7-0, 6-6, 0-6, 0-0)
Pontszerzők: Juhász Ádám, Nagy Tamás 1-1 TD, Szerencsés Tamás 1 XP, illetve Kovács Bálint, Aladics Antonello 1-1 TD.

Zahovay Ádám, a Tatabánya Mustangs vezetőedzője: A győzelmet sikerült megszerezni, de nem lehetünk teljesen elégedettek. Sok hibával és szezon eleji formával játszottunk, azonban ez is elég volt a győzelemhez. Három hét múlva a Titans ellen ezeket mindenképp ki kell javítanunk. Nagy pozitívum volt Kanyó Csaba remeklése a védelemben és két elkapónk is kimagaslót játszott. A nap végén az egyik legpozitívabb azonban a lelátón elhelyezkedő nézők száma volt, közel 400-an megtöltötték a lelátónkat, ami nagyon kellett a győzelemhez.

Czuprik Zoltán, az Újpest Bulldogs vezetőedzője: A fiatal és rutintalan csapatunk nagyot küzdött a mérkőzésen. Végig a Tatabányán voltunk és nem engedtük, hogy elhúzzanak. Viszont ez az a találkozó volt, ahol a saját hibáink okozták a vesztünket. Voltak meghatározó szituációk, ahol a srácoknak jobban oda kellett volna figyelniük. Például a kétpontosunkat, amivel megszereztük volna a vezetést, egy fegyelmezetlenség miatt a játékvezetők nem adták meg, de volt a red zone-ban is elejtett labdánk. Ezeket kell kiküszöbölnünk a következő találkozónkig.