Rajtol az ADAC sorozat az Next Generaton Hungary SE két versenyzőjével

image

Tomes Patrik és Babonics Márkó az ascherslebeni közös traininget követő négynapos pihenőt maguk mögött hagyva, szüleik és edzőik kíséretében ismét felkerekedtek, hogy az ADAC bajnokság 10 fordulójából álló sorozatának első versenyén részt vegyenek.

A Stefano Favaro által menedzselt kis csapatnak – mely a Right Guard Racing motorsport program tagja – péntek kora reggeli indulását Patrik gyulladt szemének orvosi vizsgálata és egy kellemetlen defekt hátráltatta. Útközben Márkóék megálltak Komáromban, hogy a Honda Komfront Kft. által biztosított alkatrészeket felvegyék, aztán indulás tovább.

A péntek esti fél 9-es érkezést követően még jutott energia egy pályabejárásra, majd mindenki álomba szenderült.

A szombat reggeli gépátvételt követő 20 perces szabadedzés során megtett körök voltak az első kilométerek a versenypályán. Ezt követte az első, majd a második 20 perces időmérő edzés, melyek eredményei alapján Márkó a 13., Patrik pedig 14. rajtkockát birtokolta a leggyorsabb 16 versenyző között.

A négyütemű 100ccm-es utánpótlás kategória versenyeit több kicsúszás és bukás tarkította, ezért folyamatosan csúszott a program, melyet az szervezők igyekeztek az ebédszünet rövidítésével kompenzálni. Versenyzőink épphogy levegőhöz jutottak és már indultak is a versenyek. A döbbenetesen gyors versenypályán fantasztikus akciók és előzések tarkította versenyeken Patrik az előkelő 9. Márkó pedig a 10. helyen zárt a 28 versenyzőből álló mezőnyben.

Tomes Patrik: Technikás és gyors verseny volt. A mezőny eleje hihetetlenül gyorsnak tűnt, de folyamatosan hoztuk a jobbnál jobb köröket. Márkó és én mindent megtettünk. Jó verseny volt, sokat tanultunk.

Babonics Márk: Az első rajtnál elestek előttem, nehezen sikerült kikerülnöm, de a hátrányt hamar behoztam, és nagyon élveztem a versenyzést.

Chrobák János: Márkó és Patrik hihetetlen teljesítményt nyújtott. Látszott, hogy az ADAC sorozatban indulók mind ismerik ezt a versenypályát. Nekünk most kellett megtanulni, és a lehető legtöbbet kihozni ebből az alkalomból. Sikerült!

Tütős Zoltán: Fárasztó utazás, ismeretlen pálya, első rajtunk egy tapasztalt mezőnyben és sorolhatnám azokat az új tényezőket, amikkel a két 9 éves versenyző felnőttként küzdött meg.
Férfimunka volt!

Stefano Favaro: Patrik és Márkó trainingen nyújtott teljesítménye már mutatta, hogy a srácok ügyesek, de egy verseny mindig más, mint egy edzés. Elvárásunk az volt, hogy minden probléma nélkül menjenek végig a futamokon. A teljesítményük várakozáson felüli. Gratulálok mindenkinek!

Forrás: Faster Management LLC.