Rangadót nyert a Csákvár a csornaiak vendégeként

image

2-1 arányban nyert az Aqvital-Publo Csákvári TK a Csornai SE otthonában, az NB III-as labdarúgó-bajnokság Bakony-csoportjának 10. fordulójában. Nyigri Richárd együttese a találkozó utolsó negyedórájában szerezte meg a győzelmet és a három bajnoki pontot érő gólt.

Előzetesen nem ígérkezett könnyű mérkőzésnek a Csorna-Csákvár összecsapás, mivel a tabella első helyén álló vendégek a második helyezett otthonába látogattak. Listavezetőhöz méltóan a csákváriak kezdték nagyobb lendülettel a meccset, az első helyzetek is előttük adódtak. Imrik révén a nyolcadik és a huszonhetedik percben is megszerezhette volna a vezetést a Csákvár, de mindkét attak gól nélkül zárult. Mint ahogy Domján kísérletéből sem született gól a harmincegyedik percben.

Hét minutummal később aztán összejött, ami előtte nem. Imrik előkésztőként jeleskedetett: az általa elvégzett szabadrúgást Sötét Dávid fejelte a csornai kapuba. 0-1

Nem kellett sokáig várni az egyenlítésre: a Csorna az első komoly helyzetét gólra váltotta, miután a csákvári kapu elé ívelt labdát Szigeti Zsolt a hálóba juttatta fejjel. 1-1

Két újabb Imrik-helyzet jelezte, a Fejér megyeiek nem elégednek meg a döntetlennel, a próbálozások azonban kimaradtak. Egészen a hetvenhatodik percig, amikor is egy csákvári szögletbe belecsúsztattak középen, a labda pont így lett jó Molnár Csabának, aki közelről fejelt a kapuba. 1-2

A maradék időben többet támadott a Csorna, Hegedűs azonban állta a sarat, és megőrizte kapuját az újabb egyenlítő találattól. Az Aqvital-Publo Csákvári TK sikerével tovább őrzi veretlenségét, és bebiztosította első helyét a tabellán.

Október 26-án, szerdán, minden bizonnyal az év eddigi legnehezebb összecsapása vár Nyigri Richárd tanítványaira. A Magyar Kupa 4. fordulójában ugyanis az NB I-es Pécsi Mecsek FC látogat Csákvárra. A találkozó 14 órakor kezdődik.