Razzano búcsúztatta Serena Williamset

image

A hazai közönség előtt versenyző francia Virginie Razzano három szettben (4:6, 7:6, 6:3) bizonyult jobbnak Serena Williamsnél.

Kedd este nem mindennapi mérkőzést láthattak a nézők a Roland Garroson, pontosabban a Philippe Chatrier pályán. A francia Razzano ugyanis óriási csatában nyert a rengeteg fordulatot hozó, Williams elleni találkozón.

A 13-szoros Grand Slam-győztes amerikai klasszis az első játszmát még viszonylag könnyedén hozta 6:4-re. A második felvonásban már sokkal nagyobb csata alakult ki, Williams már 5-1-re is vezetett a második rövidítésben, de innen is sikerült elbuknia a szettet. Razzano vérszemet kaphatott, óriási csatában húzott be zsinórban hat labdamenetet, és ekkor már a közönség is teljes mértékben mögötte állt, szinte minden nyerő megmozdulását hatalmas ováció követte.

A döntő szettben már Williams nem tudott mit csinálni, hiszen ahogy az ilyenkor lenni szokott, a franciának már minden ütése bejött, míg ellenfele csak kereste a formáját. Ám ekkor még közel sem volt vége a csatának, az amerikai magára talált.

Razzano 5-0-ra ment a harmadik játszmában, de Williams 5-3-ra szépíteni tudott. Egy érdekes szituáció is lejátszódott ekkor: a közönség soraiból valaki bekiabált, ezért a bíró egy pontot el is vett Razzanótól.

Williams brékelőnybe került, ám Razzano azt hárította, majd görcsöt kapott. Ezt követően még egyszer begörcsölt a lába, és végül a nyolcadik meccslabdájával tudott véget vetni a maratoni csatának.

Az amerikait most is sújtották a téves bírói ítéletek, ráadásul az az Eva Aszderaki volt a székbíró, akit tavaly halálosan megfenyegetett a US Openen, sorozatos téves döntései miatt. Williams azonban most nem kritizált senkit.

Razzano ellenfele a következő fordulóban a holland Rus lesz, és a bet365-ön fellelhető fogadási tippek alapján a francia a találkozó esélyese.

Az Xlsport.hu-n a legfrissebb tenisz hírek mellett szinte minden sportág eseményeiről időben értesül.