Reina büntetőt fogott, hátrányból nyert a Milan a Genoa otthonában

Négy piros lapot, három gólt és tizenegyeseket hozott a szombat esti Genoa-Milan mérkőzés a Serie A-ban. A piros-feketék Theo Hernández és Franck Kessié góljával idegenben legyőzték a Genoát a 7. fordulóban és megszakadt a nyeretlen széria.

Marco Giampaolo több helyen is változtatott az előző meccshez képest, így kimaradt a kezdőből Ismael Bennacer és Rafael Leao is. Jack Bonaventura hosszú idő után először kezdett a Milanban, valamint Mateo Musacchio eltiltása miatt Leo Duarte is lehetőséget kapott. A kapuban Pepe Reina állt, mivel Gianluigi Donnarumma a meccs előtt rosszul lett.

A 7. percben Lerager előtt adódott hatalmas gólszerzési lehetőség, de Reina nagyot védett és megakadályozta, hogy a kapuban kössön ki a jobb alsó sarokba tartó lövés. A 24. percben Theo Hernándezzel szemben szabálytalanodott Zapata és a Milan körülbelül 20 méterről végezhetett el szabadrúgást. A pontrúgáshoz Suso állt oda, de Radu könnyedén kiütötte a labdát. 25 percig kellett várni a Milan első kaput eltaláló próbálkozására.

Fél óra játék után előbb Suso, majd Kessié próbálkozott lövéssel, de egyik sem volt veszélyes Radu kapujára. A 37. percben Ghiglione lőtt, Reina viszont állta a sarat.

Néhány perccel később Pajac megverte Calabriát és betört a tizenhatoson belülre, de a lövését Reina bravúrral hárította. A 41. percben Schöne révén megszerezte a vezetést a Genoa. A dán válogatott középpályás távolról tüzelt, Reina nagyot bakizott és a kapuban kötött ki a labda (1-0). Még az első félidő vége előtt Saponara a cserepadról piros lapot kapott sportszerűtlen viselkedésért.

Szünetben két helyen változtatott Giampaolo: Calhanoglu helyére Paquetá, míg Piatek helyére Rafael Leao érkezett a második félidőre. A csere meghozta eredményét, az 52. percben egyenlített a Milan: Paquetá végezte el gyorsan a szabadrúgást és Theo Hernández nagyszerű szóló után éles szögből a kapuba lőtt (1-1).

Négy perccel később Biraschi ért kézzel a labdához a tizenhatoson belül, majd hosszas videózást követően a játékvezető kiállította a Genoa játékosát és tizenegyest ítélt a Milan javára. A büntetőhöz Kessié állt oda, aki magabiztosan értékesítette azt (1-2). Mindössze néhány perc alatt megfordította a mérkőzést a Rossoneri.

A 67. percben Bonaventura keresett lövőhelyzetet és próbálkozott távolról, de Radu fogta a lövését. Egy perccel később Leao került helyzetbe, majd a tizenhatoson belül megkerülte ellenfelét, ám a Genoa kapusa jó ütemben jött ki a kapujából és védett.

A 71. minutumban Kouamé átadása után Pinamonti lőtt, de a labda a kapu fölé szállt. A meccs hajrájában Calabria egy labdavesztés után lerántotta ellenfelét és Mariani második sárga lappal kiállította. A hosszabbításban jött a hidegzuhany: Kouamé hatalmas műesése után a játékvezető a tizenegyespontra mutatott, majd Reina óriásit védett hárítva a büntetőt.

Több gól nem született, Castillejo a büntető befújása után a cserepadon kapott egy piros lapot Marianitól sportszerűtlenség miatt. A Milan három vereség után újra nyerni tudott és fontos győzelmet aratott Genovában.

GENOA – MILAN 1-2

Időpont: 2019.10.05. 20:45
Helyszín: Stadio Luigi Ferraris, Genova
Játékvezető: Mariani
Gólszerzők: Schöne (41.) ill. Hernández (52.), Kessié (57.)
Sárga lapok: Zapata, Lerager, Schöne, Romero ill. Calabria, Biglia, Paquetá
Piros lap: Saponara (45. pályán kívül), Biraschi (56.) ill. Calabria (79.), Castillejo (94. pályán kívül)

KEZDŐCSAPATOK:

GENOA (3-5-2): Radu; Romero, Zapata, Criscito (Biraschi 11.); Ghiglione, Lerager (Pandev 88.), Radovanovic, Schöne, Pajač; Kouamé, Pinamonti (Favilli 73.).

Cserék: Marchetti, Chitolina, Goldaniga, Sanbria, El Yamiq, Jagiello, Cassata, Ankersen, Saponara.

MILAN (4-3-3): Pepe Reina; Calabria, Duarte, Romagnoli, Theo Hernández; Kessié, Biglia, Calhanoglu (Paquetá 46.); Suso, Piatek (Rafael Leao 46.), Bonaventura (Conti 81.).

Cserék: Donnarumma A., Bennacer, Castillejo, Borini, Conti, Leao, Rebic, Krunic, Paquetà, Gabbia, Rodriguez.