(3-0-0) bokszolta először végig a kiírt menetszámot, de tegyük gyorsan hozzá, hogy ő nyújtotta a leglátványosabb, legjobb teljesítményt az egész gálán. A thai bokszos
bizonyára hetekig emlékezni fog a csatára, ugyanis orrának, és a bordáinak sem eshetett jól Dudás bombái. A kiütés közel volt, azonban a magyar fiúnak most is be kellett érnie egy nagyonis sima pontozásos győzelemmel (UD4, 3x 40-36).
Anton Glofak és
Sándor Béla párharca nem hozta lázba a publikumot, és ha nem is lehet békés döntetlennek nevezni a látottakat, egyértelműen unalmas összecsapást láthatott a közönség. A következő meccsen aztán volt minden, ütés, rúgás, harapás, földrevitel, majd egy gigszer a pontozólapok összesítésénél. A két magyar,
Kovács László (Pécs) és
Bak Zsolt (Budapest) nagy elánnal kezdte az összecsapást, de a második menet végétől elkezdtek durvulni a felek, és egyre többször kellett figyelmeztetni a bokszolókat. Kovács amíg fejben egyben volt, uralta a mérkőzést, azonban később le kellett volna zavarni a szorítóból. Ugyanis az egyik földrevitele után látszólag szándékosan fejbe rúgta az ellenfelét, majd az összekapaszkodásoknál kétszer is beleharapott. A végén Bak Zsolt kezét emelték magasba, a sportszerűtlenségek miatt talán megérdemelte a mérkőzést, de tíz perccel később módosult a végeredmény: kiderült, hogy amikor még csak a kisebb fajsúlyú szabálytalanságok történek meg, a 3. menetben nem csak Kovácsot, hanem Bakot is megintették, de talán a jelzés nem volt egyértelmű a pontozóbírók számára, így a "győztestől" elfelejtettek pontot vonni. A módosítás után viszont döntetlen eredmény jött ki.
A gála nemzetköziségét a lengyel
Alek Malek színesítette, aki a 2. menetben megállította
Mario Stojkát (TKO). A lányokat az őszi világbajnoki összecsapására hangoló
Belinszky Krisztina képviselte (21-5-2), aki a szemmel láthatóan súlyosabb
Simona Pencakova ellen bokszolt egy négy menetes mérkőzés során. Belinszkyn bizony érezhető volt az "idény eleji" forma, kissé talán pontatlanabb volt, mint amúgy, vagy a túl nagy fizikai különbség nem ízlett neki, de az biztos, hogy ezúttal nem sikerült neki azt a bokszot csinálnia, amit megszokhattunk tőle. A győzelme természetesen egy pillanatig nem forgott veszélyben, pontozással magabiztosan hozta a mérkőzést (40-36, 40-37 és 40-38). Szintén nagynak tűnt a súlykülönbség
Fekete Sándor és
Andrej Surina meccs során, nem a magyar javára, és itt egy kis sportdiplomácia is közbejátszott: reálisabb lett volna a döntetlen eredmény, de végül a szlovák fiú pontozással győzött.
Két jó képességű magyar bokszoló csatázott a folytatásban, és bizony
Kiss Zoltán Jr. (11-4-2) és
Szabó Titusz (2-17-1) összecsapása óriási meglepetéssel ért véget: az IBU interkontinentális címmérkőzésének a főpróbáját tartó Kiss az első menet második percének az elején belelépett ellenfele jobbosába, amitől megszédült, majd menetrendszerűen érkezett Szabó kőkemény balhorga, ami telibe kapta ellenfele fejét. Kiss Zoltán a számolás végére nem került olyan állapotba, hogy folytathassa a küzdelmet (TKO, 1:13). Így viszont aligha rendezhető meg a szombati interkontinentális címmérkőzés.
A folytatásban két egymást nagyon nem szívlelő szlovák verekedő szórakoztatta a közönséget:
Julius Rafael és
Ivan Godor. A mérkőzés hullámzó volt, az első két menetben Rafael volt fölényben, a második részben a pozsonyi Godor. Látványos volt a csata, és olyan vehemenciával küzdöttek a felek, hogy a technikai személyzetnek többször javítani kellett a szorító köteleit. A nagy harc a végére inkább dulakodássá fajult, nem véletlen, hogy mindkét bokszolót figyelmeztette a mérkőzésvezető. A döntetlen eredményt mindkét fél vitatta.
Komjáthi László (26-14-1) is kötelek közé lépett, bár a hét elején voltak olyan hírek, hogy a versenyengedélyével bajok vannak. A debreceni bokszoló ellentmondást nem tűrően bokszolta végig a négy menetet
Jozef Gabris ellen, aki az első felvonásban egyszer, a 4.-ben kétszer is padlózott. A kiütést ennek ellenére látványosan nem erőltette Komjáthi, beérte a sima pontozásos győzelemmel.
A végére is maradt látványosság, bár nem biztos, hogy minden részlet felidézhető a forgatagból.
Polster Tamás (2-0-1) egy nálánál lényegesen nehezebbnek tűnő szlovák fiú ellen lépett kötelek közé, és bizony a mérkőzés majdnem botrányba fulladt. Polster remek védekezéssel hatástalanította ellenfele támadásait (kettős fedezékét nem lehetett átütni a köteleknél), ellentámadásaival viszont szép találatokat ért el. A testépítőként inkább sikere ítélt
Roderik Jambor tehetetlen volt, és az egyik összekapaszkodás után sípcsonton rúgta ellenfelét, aki fájdalmában elterült. Ez követően elszabadult a pokol, az edzők és a kíséret is a ringben termett, hogy elégtételt vegyenek egymáson, de szerencsére tettlegességre nem került sor, verbálisan "elrendezték" a vitás kérdéseket. A mérkőzés folytatódott, a szlovák fiú tehetetlenségében továbbra is sokat szabálytalankodott. A harmadik menet hajrájában Jambor – fizikai fölényét kihasználva – olyan erővel taszította földre (hagyat) Polstert, hogy a semleges szemlélők is tűntettek ellene. Sajnos a mérkőzésvezető kezéből végleg kicsúszott az irányítás, de a szünet után meghozta a szükséges lépést: a 4. menetet jelző gongszó után leléptette a magáról megfeledkezett bokszolót (DQ).
Mindent összevetve ismét egy ragyogó gálát hozott össze Paszterkó László és csapata, hiszen a nagyszámú közönség jó meccseken szórakozhatott a Duna "szemközti" oldalán.
www.Profibox.hu – Sasvári Tamás