Remek kezdésének köszönhetően a Kaposvár nyerte a hatpontos meccset

kaposvar201701

Nagy téttel bírt a Kaposvár-Tatabánya mérkőzés, ahol a várt szoros eredmény elmaradt, hiszen gyakorlatilag az első negyed után eldőlt az összecsapás.

Nagy győzelmet aratott a Kaposvár (Fotó: Kaposvári VK/facebook)

Mint megírtunk, a Tatabánya elbúcsúzott két szerb légiósától, és nem is pótolja őket, míg a másik oldalon is nehézségekkel küzdködtek. A Kaposvárnál Szécsi Zoltán és Sántavy Máté eltiltását töltötte, míg Tóth Kristóf sérülése után lábadozik. Így várhatta a két együttes a találkozót.

A találkozót parádésan kezdte a Kaposvár, hiszen Kovács Olivér duplájával valamint Vindisch találatával már 3-0-ra vezetett a hazai együttes. Az első negyed végéig tovább tudta növelni a somogyi együttes a különbséget, hiszen 6-1-et mutatott az eredményjelző. A vendégektől csak Szabó Botond tudott szépíteni. A második nyolc percben ötről, négyre csökkent a Tatabánya hátránya, Kolarik, Regős, Szabó és Máthé tartotta a lelket a vendégekben, így a nagyszünetben 9-5 volt az állás. A fordulás után nem tudott faragni hátrányán a vendég gárda, sőt egyre “nyílt az olló” még két találatot közé tudott paszírozni a Kaposvár, így már 13-7 volt az eredmény. Az utolsó etapban már csak az eredmény számszerűsége volt a kérdés, ami végül 17-11 lett.

Győzelmével a Kaposvár öt egységre növelte a különbséget riváliásval, a Tatabányával szemben.

Férfi Ob I., 11. fordulója: (B-csoport)

Kaposvár – Tatabánya 17-11 (6-1, 3-4, 4-2, 4-4)
Gólszerzők: Vindisch 5, Kovács 3, Varga Zs. 2, Hegedűs 2, Pataki 2, Berta 1, Juhász-Szelei 1, Palotás 1 ill. Szabó B. 3, Regős 2, Máthé 2, Francsics 2, Kiss Gy. 1, Kolarik 1

Gól/Büntetődobás: 1/1 ill. 2/4
Gól/Emberelőnyből: 3/8 ill. 1/10