Remekeltek olimpikonjaink az utolsó februári hétvégén – összefoglaló

Több sportágban is kiváló helyezéseket szereztek, köztük érmeket nyertek február utolsó hétvégéjén olimpikonjaink. A teniszező Babos Tímea itthon tornát nyert, a hegyikerékpáros Benkó Barbara Cipruson többször is dobogóra állt, éremmel zárt a judós Bor Barna, az öttusázó Demeter Bence és a vívó olimpiai bajnok Szilágyi Áron is.

TENISZ

A riói olimpikon Babos Tímea megnyerte a budapesti BOK Csaknokban rendezett Hungarian Ladies Opent; a 23 éves teniszező élete második WTA-tornáján győzedelmeskedett. Az első helyen kiemelt magyar játékos a fináléban a másodikként rangsorolt cseh Lucie Safarovát győzte le a a keménypályán rendezett budapesti eseményen. Egyesben öt győzelmet aratott, ami 280 ranglistaponttal és 43 ezer dollár pénzdíjjal járt. Babos ezzel a teljesítménnyel a 33.-ról feljött a 27. helyre a női teniszezők világranglistáján – írja az MTI. A sportoló előzőleg 2012-ben Monterreyben és 2015-ben Tajvanon diadalmaskodott, emellett 2015-ben Marrákesben és tavaly Florianopolisban vívott döntőt.
„Jövőre az ATP-tornát már a Margitszigeten szeretnénk megrendezni. A kormány döntött arról, hogy a margitszigeti volt Dózsa-stadion felújításra kerül, és ott szeretnénk egy most már a 21. század kihívásainak is megfelelő  nemzeti tenisz versenyközpontot kialakítani, ahol utána ezeket a versenyeket meg lehet rendezni” – mondta Szűcs Lajos, a hazai szövetség elnöke hétfőn az M4 Sport Sportreggeli című műsorában.

ÖTTUSA

Demeter Bence nyerte a férfiak versenyét az öttusázók idei első világkupa-fordulóján, Los Angelesben. A 36 fős döntőbe még két magyar jutott be, Kasza Róbert ötödik, Tomaschof Soma pedig 20. lett. Az eseményen 8 magyar vett részt. A nők versenyében legjobb magyarként Varga Eszter 24. helyen végzett, Kovács Sarolta 32., Alekszejev Tamara pedig 33. lett. Vegyesváltóban a Málits István, Strobl Anita páros a hetedik helyen végzett. A vk-sorozat márciusban, Kairóban folytatódik, májusban Kecskeméten és a lengyelországi Drzonkówban találkoznak a sportág legjobbjai, a széria döntőjét pedig júniusban a litvániai Druskininkaiban rendezik. Az Európa-bajnokságra július közepén Minszkben kerül sor, az év fő versenyére, a világbajnokságra pedig augusztus végén Kairóban.

MOUNTAIN BIKE

Remekül kezdte londoni olimpikonunk a hegyikerékpáros szezont. Benkó Barbara Cipruson, a négy napos, kiemelt UCI-kategóriása 20. Sunshine-kupa 3. szakaszán a dobogó tetejére állt, összetettben pedig bronzérmet szerzett, amiért 130 világranglista pont jár. A magyar versenyző teljesítményének értékét növeli, hogy szakaszgyőzelme alkalmával két olimpiai bajnokot, Gunn Rita Dahle Flesját (Athén) és Sabine Spitzet (Peking) is maga mögé utasította.

VÍVÁS

A negyedik helyen végzett a magyar férfi kardválogatott a lengyelországi világkupaversenyen, Varsóban. A magyar válogatott Szilágyi Áron, Gémesi Csanád, Szatmári András, Decsi Tamás összeállításban lépett pástra. Az egyéni versenyben a kétszeres olimpiai bajnok Szilágyi Áron ezüst-, Gémesi Csanád pedig bronzérmet nyert.

JUDO

Negyvenkilenc ország 344 judósa lépett tatamira hétvégén Düsseldorfban. A mieink remekül zárták a német Grand Prix-sorozatot, a következő négy évben már Grand Slam-tornáknak adhat otthont Németország. A judoinfo.hu beszámolója szerint Ungvári Attila 81 kg-ban 37 induló közül ezüstérmes, Bor Barna +100 kg-ban, 22 induló közül bronzérmes lett.

LOVASSPORT

Csodálatos sikert ért el ifj. Szabó Gábor a varsói közép-kelet-európai liga világkupa-döntőjében. Válogatott lovasunk Timpex Bölcsésszel megnyerte az első napi vadászugratást, majd a 150 cm-es középdöntőben és a 155 cm-es nagydíjban is négy hibaponttal, nyolcadik helyezést elérve ért célba – számol be róla a hazai szövetség hírlevele. Ifj. Szabó Gábor teljesítménye elég volt ahhoz, hogy a díjugrató világkupák harmincnyolc éves történetében ötödik magyar lovasként indulási jogot szerezzen a döntőre, melyet az egyesült államokbeli Nebraska állam Omaha városában rendeznek márciusban. Utoljára az atlantai olimpián vett részt magyar lovas sportoló, akkor a lovastusa-csapat 16. lett, Mentin Anita egyéniben a 19. helyen végzett.

SNOWBOARD

Snowboardkrosszosaink a csehországi Klinovecben rendezett FIS Junior Snowboard Világbajnokságon vettek részt hétvégén, ahol a 2015-ös téli EYOF-résztvevő Fehér Zsófia minden idők legjobb magyar női helyezését érte el. Fehér Zsófia 22. lett, és a hazai szövetség beszámolója alapján Csillag Dávid 26. helye is várakozáson felülinek mondható.

TORNA

A szombathelyi Csillag Gálán búcsúzott a világkupa-ezüstérmes, Eb-8. helyezett Csillag Tünde az élsportolói karrierjétől, amely egyben méltó ünneplése is volt a szombathelyi női torna 25. születésnapjának. Az eseményen dr. Magyar Zoltán, a Magyar Torna Szövetség elnöke is méltatta a szombathelyi tornát és a több mint negyvenszeres válogatott tornász, Csillag Tünde pályafutását; az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Berki Krisztián pedig videóüzenetben köszöntötte a szombathelyieket.

(MOB-összeállítás, fotó: MOB/Szalmás Péter)