Rio 2016: a francia klasszis nem indulhat 100 méter gyorson

florentemanodou

Florent Manaudou, a világ legjobb sprinterei közé tartozó francia úszó nem állhat rajthoz 100 méter gyorson a riói olimpián, mivel csak harmadik lett az országos bajnokságon.

(Fotó: jeauxvideo)

Az 50 méteren világcsúcstartó, vb- és Eb-aranyérmes, Londonban olimpiai bajnok versenyző a montpellier-i ob pénteki döntőjében 48.13 másodpercet úszott, viszont ketten is – Jérémy Stravius (47.97 mp) és Clément Mignon (48.01) – gyorsabbnak bizonyultak nála, márpedig a francia szabályok csak a bajnokság első két helyezettjének biztosítják a jogot az egyéni indulásra az ötkarikás játékokon.
A 25 éves Manaudou – aki 100 méteren 2014-ben Európa-bajnokságot nyert, rövid pályán vb-ezüstérmes volt, s váltóban is számos világversenyen segítette éremhez a francia csapatot – egyéni fő számában, 50 méter gyorson javíthat; a szám versenyeit vasárnap rendezik.