Rio 2016 – Délszláv henger, a brazilokkal játszunk

magyarbrazilrio2016

Mindhárom délszláv együttes győzött a negyeddöntőben és melléjük még az olasz válogatott csatlakozott a legjobb négy között. A magyar csapat a brazilokkal játszik a 5. helyért első ízben.

Ugyanaz a négy együttes jutott be az elődöntőben mint négy éve. Londonban is a szerb, horvát, montenegrói és olasz válogatott elődöntőzhetett, mi pedig meccselhettünk az ötödik helyért.

A negyeddöntőben a szerbek magabiztosan, három góllal verték a spanyolokat. Dejan Szavics-fiai a nagyszünetben 7-3-ra is vezettek, majd egy 0-2-es etapot követően feljöttek az ibériaiak, de végül 10-7-re nyertek. A horvátok szinte hasonló különbséggel ütötték el a házigazdákat az elődöntőtől.  Xavi Garcia és Maro Jokovics három-három gólt is lőtt, ennek köszönhetően pedig 10-6-ra nyertek. A görögök nem találták a fonalat az olaszok ellen. A taljánok már az első negyedben elhúztak 2-0-ra és előnyüket csak növelni tudták, így 9-5 lett a parti végeredménye.

Az előődöntőben Montenegró-Horvátország és Szerbia-Olaszország meccseket rendeznek. Az 5. helyért a spanyolok a görögökkel, a magyar válogatott a brazilokkal játszik. A mérkőzések vesztese a hetedik helyért, míg a győztes csapatok az ötödik helyért mehetnek.

A negyeddöntők eredményei:

Magyarország–Montenegró 9–9 (1–2, 2–3, 3–3, 3–1) – ötméteresekkel 2–4
Olimpiai Uszoda, vezette: Koganov (azeri), Peila (amerikai)

Magyarország: Nagy V. – Vámos 3, Erdélyi 3, Szivós, Varga Dénes 2, Varga Dániel, Kis G. Csere: Zalánki, Manhercz 1, Hosnyánszky, Decker Á., Hárai, Decker A. (kapus). Szövetségi kapitány: Benedek Tibor

Montenegró: Scsepanovics – Drasko Brguljan 2, Paskovics 1, Radovics 1, Janovics 1, Csucskovics, Ivovics 3. Csere: Petrovics, Darko Brguljan, Misics, Klikovac 1, Jokics. Szövetségi kapitány: Vladimir Gojkovics

Gól – emberelőnyből: 6/9, ill. 3/6
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 0/1

Szerbia–Spanyolország 10–7 (3–1, 4–2, 0–2, 3–2)
Gólszerzők: Mandics 4, Filipovics 2, S. Mitrovics 2, Csuk 1, Alekszics 1, ill. Molina 3, Munarriz 2, Minguell, Szirányi

Brazília–Horvátország 6–10 (2–3, 1–4, 3–1, 0–2)
Gólszerzők: Oneto 3, Guimaraes 1, Delgado 1, Silva 1, ill. Garcia 3, Jokovics 3, Burics 1, Buslje 1, Sukno 1, Bukics 1

Görögország–Olaszország 5–9 (0–2, 2–2, 1–2, 2–3)
Gólszerzők: Founoulis 2, Mourikis 2, Vlachopoulosz 1, ill. Figlioli 3, Aicardi 2, Gitto 1, Nora 1, C. Presciutti 1, di Fulvio 1