Rio 2016 – Kisebb meglepetés a negyeddöntőben

rio2016orosz01

A női negyeddöntő orosz-spanyol meccse nem múlt el meglepetés nélkül, ugyanis kiesett a négy évvel ezelőtti ezüstérmes válogatott.

Kisebb meglepetésre az oroszok vannak az elődöntőben (Fotó: Alexey Kudenko)

Az Egyesült Államok simán lépett túl a brazilokon, és jutott be az elődöntőben a nőknél. Mint ismeretes, a magyar válogatott egy végletekig kiélezett csata után lépett túl az ausztrálokon. Az olaszok a második negyedtől domináltak Kína ellen, végül ötgólos talján siker lett a vége.

A nap meglepetés mérkőzésén az oroszok és a spanyolok csaptak össze. Az ibériaiak az első negyedet egy góllal megnyerték, de a félidőben 5-5-öt mutatott az eredményjelző. A fordulás után 8-8-ig is fej-fej mellett haladtak a csapatok, mikor Shimanovich majd Prokofyeva találataira nem érkezett válasz, így 10-8-ra vezettek a oroszok. Az utolsó negyedben egészen a hajráig nem esett gól, mikor Tarrago faragott, de erre Karimova rögtön válaszolt, 11-9. A hátralévő időben megtartotta az orosz csapat előnyét, így 12-10-re meglepetésre megverte a londoni ezüstérmes spanyolokat, akik csak az ötödik helyért játszhatnak az olimpián.