Rio 2016 – Magabiztos győzelem Brazília ellen, jöhet Montenegró

magyarbrazilrio2016

Jó védekezés és néhol parádés támadójátékkal vertük az olimpiai házigazda brazilokat. A siker mellett csoportgyőztes lett a Benedek-csapat, a negyeddöntőben az Eb ezüstérmes Montenegró következik.

Jó védekezéssel győztünk (Fotó: MTI/Illyés Tibor)

A mérkőzés előtt megnyílt az út a csoportgyőzelem felé, így egyszerű volt a képlet, ha megverjük Brazíliát Montenegróval játszunk a negyeddöntőben.

Az első negyedben Varga Dénes nyitott a gólok sorát, majd jött a bivalyerős védekezésünk, ahol jól működtek a blokkok. Amikor ezeken túlszállt a labda, Nagy Viktor a helyén volt. Elö l pedig Hosnyánszky és Varga Dániel volt még eredményes, így 3-0-ra vezettünk. A második nyolc percben sem termett sok babér a braziloknak. Hárai szállított egy fórt, majd ő lőtte be. Zalánki is előnyből volt eredményes, így 5-0 volt ide. Ezek után Erdélyire fújtak egy ötöst, amit – bár Nagy Viktor érezte a sarkot – végül a kapuban kötött ki a labda, 1-5. A négygólos előny pedig maradt a nagyszünetig.

A harmadik negyedben Hosnyánszky villant, majd Perrone is betalált, rosszul blokkoltunk a klasszis előtt, 2-6. Ezek után megint jött egy gyors gólváltás, a hajrá előtt pedig 3-7 volt az állás. Az utolsó percekben még faragtak a brazilok, hiszen – könnyű síppal – kapták a fórokat, de 4-7-es állásnál Benedek időt kért. Hárainak tettük be, aki bezúdította a labdát, 4-8. A záróakkord elején Kis Gábor csavart, majd ismét egy brazil fórt védekeztünk ki. A hajrában kaptak egy előnyt a házigazdák, amit Oneto lőtt be egy időkérés után, 5-9. Az ellentámadásból Manhercznek volt szerencséje, labdája becsurgott Soro hóna alatt, 5-10. Az utolsó percre kanyarodva Oneto volt eredményes, így beállítva a 6-10-es végeredményt.

A győzelmünk azt is jelenti, hogy csoportelső lett a csapat, és Montenegróval játszunk a negyeddöntőben, elvileg kedden 16 órától.

Riói olimpia, ötödik játéknap:

Brazília-Magyarország 6-10  (0-3, 1-2, 3-3, 2-2)

Ami a további eredményeket illeti, születtek meglepetések vagy inkább fogalmazzunk úgy, senki nem akart a szerbekkel játszani a negyeddöntőben. A B-csoport győztese, így Spanyolország lett, hiszen az olaszok és a horvátok is pontokat hullajtottak, így az ibériaiak játszanak  a vb, és Eb-címvédővel.