Rio 2016 – Phelps: meglehetősen vad verseny volt

Az amerikai Michael Phelps szerint a riói olimpián meglehetősen vad verseny volt a 100 méteres pillangóúszás döntője, amelyben Cseh Lászlóval és a dél-afrikai Chad Le Clos-val hárman is egyszerre, 51.14 másodperces idővel csaptak célba a második helyen.

“Felnéztem a kijelzőre és láttam, hogy második vagyok, majd miután újra odapillantottam, már László és Chad is mondta, hogy mindannyian ezüstérmesek lettünk” – nyilatkozta Phelps arról, hogyan élte át a célba érést, amelyet igazán különlegesnek nevezett.
“Nem panaszkodhatok, nagyszerű csata volt” – fogalmazott minden idők legeredményesebb olimpikonja.
A szám világbajnoki címvédője, Le Clos bízik benne, hogy hármuknak nem ez volt az utolsó közös versenyük és fognak még egymás ellen küzdeni. A futam után a dél-afrikai megkérdezte Phelpst, mi lesz négy év múlva, de ő csak annyit felelt, hogy visszavonulása végleges és nem fog versenyezni Tokióban.
“A sportolói életem ajtaját végleg bezárom, most a családommal és a kisfiammal, Boomerrel akarok jóval több időt tölteni” – hangsúlyozta az ezt megelőző három olimpián 100 méter pillangón győztes Phelps, aki 27. olimpiai érmét nyerte, ezek közül 22 arany.
A számot a szingapúri Joseph Schooling 50.39 másodperces idővel fölényesen nyerte meg.