Rio16 – 2. Katinka után, Katinka előtt

Újabb érmekkel nem gazdagodott Magyarország a játékok második napján, mi viszont kiosztunk egy halom díjat, többek közt Massa zokniját, Andretti kesztyűjét, Inoue sushiját és a „BUT-GRO-PER”-különdíjat is.

Kesjár Csaba-emlékérem a nap magyarjának: Tóth Márton

Rendhagyó módon egy olyan sportolót választottunk a nap magyarjának, aki nem csupán ezen a napon nem szállt versenybe, de magán az olimpián sem szerepel. A Ferencváros vízilabdázója az utolsó szűkítésnél kikerült a keretből, de ennek ellenére vállalta, hogy elutazik Rióba, hogy segítse társai felkészülését – a hat-hat elleni edzőmeccsekhez ugyanis szükség volt egy plusz mezőnyjátékosra. Marci az első meccset még a helyszínen szurkolta végig, hiszen az utolsó pillanatig kellett egy tartalék arra az esetre, ha valaki esetleg kiesne, ezt követően pedig hazautazott – ő már megtette a magáét, most a többieken a sor.

toth

Juan Manuel Fangio-trófea a nap legjobbjának: Katie Ledecky (USA)

A még mindig csak 19 éves kilencszeres világbajnok úszózseni négy évvel ezelőtt robbant be a köztudatba, amikor 15 esztendősen óriási meglepetésre megnyerte a 800 gyors olimpiai bajnoki címét. Azóta Ledecky a legnagyobbak közé emelkedett, a három hosszabb gyorsszámban összesen 12 alkalommal javította meg a világcsúcsot, a tavaly világbajnokságon, ahol 200-tól 1500-ig verhetetlen maradt, hat nap alatt úszott hármat. Rióba természetesen abszolút esélyesként érkezett mind 400, mind 800 méteren, a terhet pedig el is bírta: saját világrekordját tovább javítva hihetetlen fölénnyel, közel öt másodperccel nyerte a számot – nagyobb volt a különbség közte és a második, mint a második és a hetedik között.

ledecky

Pezsgőlocsolás – avagy a nap pillanata:

A négy éve még albán színekben induló Majlinda Kelmendi számára idén már megadatott, hogy hazáját, az olimpián első ízben részt vevő Koszovót képviselje. Az 52 kilós cselgáncsozónak voltak erősebb és gyengébb meccsei, de elverekedte magát a döntőig, ahol korai vezetését végig megőrizte az olasz Giuffrida ellen, s a koszovói olimpiai csapat történetének második versenynapján neki szólt a himnusz. Az aranyérmet személyesen Thomas Bach NOB-elnöktől vehette át.

kelmendi

Felipe Massa zoknija a nap csapatjátékosának: Andreas Toba (Németország)

A német Andreas Toba a talajgyakorlat bemutatása közben keresztszalag-szakadást szenvedett, de fájdalmai ellenére végigcsinálta a lólengést is, mivel egyébként lehetetlen helyzetbe hozta volna társait a csapatversenyben.

toba

Sebastian Vettel mutatóujja a nap mozdulatáért:

Bár Federico Pizarro gólját végül nem adták meg, ez az időntúli szabaddobás így is megérdemli, hogy megörökítsük az utókornak. Szenzációs.

Michael Andretti kesztyűje a nap csalódásának:

Sorra hullottak a nagyágyúk a teniszverseny első körében: az első kiemelt, világranglista-vezető Novak Djokovic heroikus csatában bukott az argentin del Potro ellen, férfi párosban az első két kiemelt hullott ki, míg a nők közt Venus Williams számára ért véget az olimpia, hiszen egyesben és Serena oldalán párosban is kikapott.