Románia is behódolt – Tornagyőztes a magyar válogatott a BENU Kupán

Manhercz-1

A fordulás után ellenállhatatlan volt a magyar csapat Románia ellen. A Märcz-csapat magabiztosan nyert és veretlenül lett tornagyőztes a BENU Kupán.

Fotó: MTI

Fotó: MTI

Az első napon 17-4-re Kanadát, a másodikon 15-9-re Németországot verte válogatottunk a BENU Kupán. Az utolsó napon pedig Románia legjobbjaival nézett farkasszemet.

A románoknak van egy nagyon jó centerük, örülök, mert a hátvédeink így tudnak gyakorolni, és a szorost meg a zónát is jobban össze kell hangolni, hogy ne adjunk nagy teret Radunak. Higgadtnak kell lennünk, igyekeznünk kell a harmadik negyed végére a magunk javára beforgatni, a saját játékunkat játszani, és senki nem hozhat ki minket a nyugalmunkból, de szükséges az a megfelelő lelkiállapot, ami a mérkőzés megnyeréséhez kell.” – nyilatkozta Märcz Tamás, mit is várhatunk a románok elleni meccstől.

Két perc telt el, mikor Manhercz egy fórt értékesített, ezt már Kemény Dénes is láthatta, hiszen épp ebben a pillanatban lépett be a medencetérbe, 1-0. Nem kellett sokat várni azonban az egyenlítésre, de a hajrára Vámos majd Erdélyi találataival már kettővel mentünk, 3-1. A negyed végén közelebb jöttek a románok, Radu villant, 3-2. A második negyedben ki is egyenlített Dejan Sztanojevics csapata, 4-4 után azonban Manhercz értékesített egy fórt, 5-4.

A fordulás után magasabb sebességre kapcsoltunk, Hosnyánszky akcióból, Erdélyi büntetőből majd Manhercz előnyből volt eredményes, 8-4. Itt még nem volt vége, hiszen Hárai már fel perccel a vége előtt a tizenkettedik magyar találatát lőtte, 12-5. A záróakkordban kapaszkodtak a románok, a hajrában Radu góljával már 12-8 volt az eredmény. A vége közte hat, így a magyar csapat tornagyőzelemmel hangolt a Vb-re.