Röplabda: Kikapott olimpiai selejtezőjén a magyar férfi válogatott

image

Fantasztikus hangulatot varázsoltak a kecskeméti nézők a Messzi István Sportcsarnokba.
A helyi röplabdaszurkolók mellet a teljes magyar edzői kar is megjelent, akik délelőtti edzőtovábbképző után látogattak ki a mérkőzésre, melynek bevételét 200 000 Ft-ot a szövetség a kecskeméti utánpótlás javára ajánlotta fel.

Az első pontot a magyar csapat szerezte, majd két ponttal megléptek a lettek, 3-5-ös állásnál a magyar válogatott lendületbe jött és előbb kiegyenlített, majd két pontos előnyt szerzett, melyet meg is tartott a technikai időig. A rövid szünet után kétszer is meglépet két pontra a lett csapat, de a mieink mindig beérték őket és a második technikai időnél már megint a magyar csapat vezet három ponttal. Az előnyt tudták is tartani a fiúk és jött a kritikus 21-19-es állás, ami a felkészülés sor sok gondot okozott, de nem most így érthető a lett időkérés. játék képe ezután sem változik. Szett labdája van a magyar csapat és most jön a szokásos megingás, de csak egy pillanatra, mert Szabó Dávid nem kegyelmez és 25-23-ra a magyar csapat megnyeri az első játszmát.

A második játszma elején folytatódik a magyar csapat lendülete, de a lettek is egyre jobban védekeznek, és a nyitásfogadásaik feljavul így kétszer is kiegyenlítenek, majd egy rövid időre átveszik a vezetést, de a technikai időnél már ismét a magyar csapat vezet egy ponttal. Aztán fej-fej mellet haladnak a csapatok, a lettek 10-10 után két ponttal ellépnek. A magyar csapat kétszer is kiegyenlít, de a technikai időnél már ismét a lettek vezetnek két ponttal. Rövid szünet után a magyar csapat látványos megoldásokkal örvendeztette meg a hazai közönséget és előbb kiegyenlítettek, majd átvették a vezetést. Egy rövidzárlat után ismét remekel a magyar gárda így a lett kapitány kénytelen kikérni a második idejét is 22-20-nál, az időkérés meghozza az eredményét és 23-22-re feljönnek a lettek ekkor Kántor Sándor is kénytelen kikérni első idejét. A lettek először még egyenlítenek, majd Geiger csodálatos mentése után a második játszma labdáját már értékesíti a magyar csapat.

A harmadik szett elején a lettek mindent beleadnak, és négy pontos előnnyel térnek pihenőre az első technikai időnél. A lelkes közönség által űzött magyar csapat továbbra sem találja az előző szettekben mutatott lendületes formáját ezért 8-12-nél ezért a magyar kapitány időt kér. Az időkérés után sajnos nem változik semmi, és a lettek már 6 ponttal is vezetnek, a technikai időre feljavul ugyan a magyar csapat játéka, de még mindig öt pont a vendégeknek. A lettek nyitás fogadásai nagyon pontosak, ezzel szemben a magyar játékosok továbbra sem találják önmagukat ezért a kapitány kikéri második idejét 12-19-nél. Nehezen, de újra feléled a magyar csapat és egyre pontosabbak a támadás befejezések, ezért Vilde mester kikéri első idejét, a lettek előnye fokozatosan csökken, és úgy látszik fejben is elfáradtak, hiszen előbb egy feladási majd egy nyitásfogadási hibát vétenek, így érthető volt a második lett időkérés. Természetesen a közönség hangja is újra megjön, s bár a lettek a játszmalabdájuk előtt nyitást rontanak az előnyük birtokában lehetőségük van javítani, és a szett labdát értékesítik és megnyerik a harmadik játszmát.

A negyedik játszma ott folytatódik, ahol a harmadik abbamaradt, a lettek ismét megpróbálnak ellépni, de a magyar csapat nyitásfogadása ismét feljavul és a technikai időnél már egy pont Geigerék előnye. A lettek ismét ellépnek öt ponttal, ezt már Kántor Sándor sem nézhette tétlenül 9-14-nél időt kér. Az indulatok a tetőfokára hágnak Celintas elveszti a fejét ezért sárga lapot kap. A második technikai időnél továbbra is a lettek vezetnek öt ponttal 11-16. A játék képen sajnos nem változott a magyar csapat sok hibával játszik hét pontos lett vezetésnél Kántor Sándor kikérte első idejét, és bár a magyar csapat játéka feljavul, a vendégeknek szett labdája van, amit ki is használnak és megnyerik a negyedik szettet 17-25.

És következett a mindent eldöntő ötödik játszma, a mieink nagyon megilletődötten játszanak, a lettek pedig továbbra is pontosak és magabiztosak ezért 2-4-nél a magyar kapitány időt kér. Az időkérés sem segít a lettek továbbra is eredményesen támadnak és a technikai időnél már négy ponttal vezetnek. Bár a közönség űzi, hajtja a magyar fiúkat, a lettek sajnos nem hibáznak és 9-14-nél játszma és mérkőzés labdájuk van. Az első meccslabdát hárítják a magyar fiúk, de a másodikat már nem így az első mérkőzést Lettország válogatottja nyerte, de nincs veszve semmi, hiszen a jövő héten Lettországban, ha bármilyen szett arányban nyer a magyar csapat arany szett következik, és ha azt is megnyernék a magyar fiúk, akkor ők jutnak tovább az előselejtező tornára.

A párharc győztese selejtezőtornán folytatja majd a küzdelmet a londoni ötkarikás részvételért.
A november 22. és 27. között sorra kerülő következő szakaszban 12 csapat három csoportban szerepel, a győztesek pedig egy nyolc együttest felvonultató minősítő versenyre jutnak, amelyre jövő májusban kerül sor. Onnan egyetlen csapat jut ki az olimpiára.

Kántor Sándor szövetségi kapitány:
"Sajnos elég rövid volt a felkészülésünk, így csak két szettet bírtunk. Fejben elfáradtunk a jövő héten azon fogunk dolgozni, hogy ezeket a hibáinkat kijavítsuk, és szeretnénk nyerni Lettországban."
Vilde Raimonds szövetségi kapitány:
"Két hete nem játszottunk mérkőzést ez nagyban meglátszott a csapatomon, de amikor sikerült felvennünk a mérkőzés ritmusát már nem volt gond."