Röplabda: Örömmel játszottak a tatabányaiak

image A tegnapi bajnoki fordulóban tíz csapat nézett szembe egymással. Elsőként délután a Tatabányai Volán SE fogadta a Budapest SE-FKF Zrt. leányait. A számokat nézve sima győzelmet hozott a találkozó a budapestiek számára.

Tálasné Rozsinszky Rita: "Nagyon nehezen kezdtünk, ami meg is látszott az első szett pontjain. Folyamatosan lépésről- lépésre vették fel a ritmust a lányok, a végén nem is akartak lejönni a pályáról. Iszonyatosan jó és izgalmas volt a BSE-vel játszani. Nagyon jók, nagyon sokat tudunk tanulni tőlük. Büszke vagyok a lányaimra, mert megmutatták, hogy méltó ellenfelek."

Fésüs Irén határozottan és tömören annyit mondott: "Hoztuk a kötelező győzelmet. Mindenkivel maradéktalanul meg vagyok elégedve és örülök, hogy sikerült mindenkit játék lehetőséghez juttatni."

Tatabányai Volán SE: Pap I., Dombi, Szatori, Haász, Szővérdffy, Mészáros, Tóth R. (libero). Csere: Sínai, Kovács G., Koller.

Budapest SE-FKF Zrt.: Tóth, Szombathelyi, Horváth, Kozma, Lakatos, Kondor, Tálas, Hackl, Vacsi, Gregori, Antal Tóth (liberó)

Tatabányai Volán SE – Budapest SE-FKF Zrt. 0:3 (-6, -12, -20)

BITT Kaposvár – ALUPROF-TF Budapest

Balszerencsés körülmények között elvesztett első szett és egy nagy hullámvölgy után állt talpra a BITT KNRC Kaposvári Egyetem együttese a női röplabda NB I. 11. fordulójában. A somogyiak végül a szezon legjobb teljesítményét nyújtva verték meg 3:1 arányban a jó erőkből álló ALUPROF-TF Budapest gárdáját.

Pintér Zsanett pontjai vezették be a mindkét csapat számára fontos bajnoki mérkőzést, majd Kovács Kármen ász-nyitásai fokozták tovább a kezdeti jó hangulatot. A TFSE egymás után öt pontot gyűjtve fordítani tudott, ezután azonban megint a házigazda következett. A kaposvári lányok nagy lelkesedéssel és odafigyeléssel röplabdáztak, és a játszma derekára hat ponttal megléptek. Horváth Petra és Harmath Zsófia fontos pontokat szerzett és a mezőnymunkára sem lehetett panasz. Egészen a hajráig jól alakultak a hazai gárda dolgai, 23:19 után azonban elbizonytalanodott, majd leblokkolt a társaság, és már nem tudott több pontot gyűjteni. A rutinos fővárosiak éltek a lehetőséggel: Szűcs Anita jól szervált, Jáka Zsuzsanna pedig bebiztosította a győzelmet (23:25).

Az első szett elvesztése megviselte a somogyi csapatot: az első pontot ugyan még Harmath ütötte, ezután azonban Jáka Zsuzsanna szerváival nem tudott mit kezdeni a társaság. Ha összejött a nyitásfogadás, akkor pedig a támadásokba csúszott hiba. A vendégek nyugodtan és pontosan játszottak, és egészen 1:9-ig tartott a nagy sorozatuk. Győrbíró Kamilla blokkja jelezte ezután, hogy éledezik a Kaposvár, és a lányok gyorsan ki is kecmeregtek a gödörből. 6:9-nél már Borkovits edző kért időt, Hornok rövid ütése után pedig 9:9-re módosult az eredmény… Szinte hihetetlen, de a látottak alapján nem is olyan meglepő: a második technikai szünetben már négy pont volt a BITT előnye… A somogyiak elkapták a fonalat, és ezúttal nem engedték kiénekelni a sajtot a szájukból. Mindenki felnőtt a feladathoz, és a nagyszerű mezőnymunka hatásos ütésekkel párosult. A 25. pontot Horváth Petra ütötte be (25:19).

A térfélcsere után eleinte a TFSE járt előrébb a pontgyűjtésben, aztán újra beindult a hazai együttes. A második technikai szünetben már hét pont volt a két csapat közti különbség. És nem volt megállás: Kovács Kármen nagy ütése után 18:9 állt a táblán, Horváth Zsófia szemfüles megoldása után pedig már tízzel vezetett a BITT. Az egyoldalú küzdelem végére Harmath Zsófia tett pontot (25:13).

Pálfy Marianna tehetséges tanítványai a negyedik játékrészben is kiválóan összpontosítottak, és a játék minden elemében felülmúlták ellenfelüket. A csapat tagjai nagy önbizalommal játszottak, és szinte minden bejött nekik a pályán. A vendégek láthatóan megtörtek, és már nem tudták megállítani a végállomás felé robogó kaposvári társulatot. Harmath Zsófia ász-nyitásaival célegyenesbe fordult a végig csere nélkül szereplő BITT, és végül egy rossz nyitás pecsételte meg végképp a fővárosiak sorsát (25:14).

A fiatal kaposváriak a szezon eddigi legjobb játékával verték meg ellenfelüket, a jövő szép sikert aratott a jelen és a múlt felett…

Pálfy Marianna: Le a kalappal a lányok előtt: ma egy hullámhosszon voltak a csapat tagjai, és jó játékkal sikerült nyerni.

Borkovits Zoltán: Nem titkolom: nyerni jöttünk, de a kaposváriak a játék minden elemében fölénk nőttek.

BITT Kaposvár: Horváth Zs. 6, Horváth P. 21, Harmath Zs. 14, Pintér Zs. 15, Kovács K. 8, Győrbíró 8. Csere: Schrauff (libero). Vezetőedző: Pálfy Marianna.

ALUPROF-TF Budapest: Jáka Zs. 12, Fritz 10, Jáka Sz. 2, Kolada 4, Nyári V. 7, Szűcs A. 1. Csere: Bánlaki (libero), Hornok 9, Naszvadi 2. Vezetőedző: Borkovits Zoltán.

BITT Kaposvár – ALUPROF-TF Budapest 3:1 (-23, 19, 13, 14)

VESC – TEVA Gödöllői RC

Katona Péter szerint egy nagyon jól játszó, felkészült gödöllői csapattal játszottak: "Nagyon jól nyitottak, ezzel szemben nekünk gyenge volt a nyitásfogadásunk. A liberójuk szinte mindent megfogott. Erős kiegyensúlyozott csapat, akikkel nem könnyű dűlőre jutni."

Ludvig Zsolt: "Bár egy kicsit késtünk a budapesti forgalom miatt, de ez nem látszott meg a csapaton. Nagyon lelkesen vágott neki mindkét csapat a meccsnek. Az első szettben különösebb gond nélkül játszottunk és nyertünk. A másodikban viszont becsúszott egy-két hiba, ezért szorosabbra sikerült. A harmadik játszmában a hazai csapat kezdett jobban, de fordítottunk és jó nyitásainkkal, blokkjainkkal megnyertük a menetet és egyben a meccset is. Köszönöm edző kollégámnak a korábbi nyilatkozatát, sikerült kellőképpen feltüzelni a csapatomat."

VESC: Szelle , Kovács, Környei, Tobak, Földesi, Jezernyicky  Cs.: Pintér (liberó)

TEVA Gödöllői RC: Lutter, Németh, Merkószki, Csengeri 15, Szakmáry 8, Széles 9. Csere: Lékó (libero), Berze, Kriegel Zs., Horváth G. 5, Szűcs, Győri

VESC – TEVA Gödöllői RC 0:3 (-13, -19, -18)

Szolnoki Főiskola RKSI (női) – Békéscsabai RSE

Mindkét gárda sok hibával kezdte a mérkőzést. Nyitásrontások, pontatlan támadások jellemezték a játékot mindkét oldalon. Ennek megfelelően alakult az eredmény is. Az első technikai szünetre minimális, egy pontos vezetéssel érkezett a vendégcsapat. 8:8-as állásnál Vargas forgott a nyitó sarokba, akinek szervái foghatatlannak bizonyultak a hazaiak számára. Mikor a labdák a túloldalra jutottak, akkor pedig Pallag Ági bombázta vissza őket kegyetlenül. A második technikai szünetben már 9 ponttal vezettek a csabaiak. A szolnokiak edzője 11:20-as állásnál második idejét is kikérte, hogy kicsit megszakítsa ellenfelük lendületét, de ez sem segített és a viharsarkiak 14:25 arányban behúzták az első játszmát.

Soós Nikolett ellenállhatatlan bombáival kezdődött a második játékrész, de ennek ellenére sem engedtek ki a hazaiak és tartották magukat. Az első hivatalos pihenőnél ismét csak egy ponttal vezettek a vendégek. A szolnoki csapat blokkjai sokszor bizonyultak hasznosnak a szett folyamán. Magas centereik megnehezítették a békés megyeiek dolgát. A második technikai pihenő után érezhetően egy másik sebesség fokozatra kapcsoltak a vendégek. Litkei Gábor gyorsan időt is kért (12:18), de ez csak pár pont erejéig bizonyult hatékonynak. A csabai henger a szett végére ismét megállíthatatlannak bizonyult, és behúzták a második játékrészt is (15:25).

A harmadik etap az előzőekhez hasonlóan indult. Egy pont itt, egy pont ott, de technikai időben most egy pontos hazai vezetés. Már 10:8-ra is vezettek a hazaiak, de Pallag két ütésének, és Vargas két jó nyitásának köszönhetően a szolnokiak edzője két pontos hátrányban kényszerült kikérni első idejét. Ezután már nem engedték ki kezükből a vezetést a vendégek és magabiztosan gyűjtötték be a győzelmet és az ezzel járó, jól megérdemelt három pontot.

Litkei Gábor: Gratulálok a nagyon stabilan játszó Békéscsabának. Sajnálom, hogy az első két szettben, csak a játszma első harmadában tudtunk méltó ellenfelek lenni. A harmadik szettben viszont már láttam biztató jeleket a miskolci meccsre előre tekintve.

Kormos Mihály: A játszmák közepéig nagyszerűen tartotta magát a hazai csapat. Ott hatékony nyitásainknak köszönhetően meg tudtunk lépni és befejezni a játszmákat. Nagyon megnehezítette dolgunkat a Szolnok, mely nem véletlenül áll közvetlenül az élmezőny mögött. Fog még meglepetést okozni idén.

Szolnoki Főiskola RKSI (női): Kun (2), Szikszai (4), Szegediné (5), Illés, Karakas (8), Pintér (7), Cs.: Pammer (liberó), Kovács

Edző: Litkei Gábor, másodedző: Makai Péter

Békéscsabai RSE: Vargas (4), Zielke (8), Fésüs (4), Horváth V. (5), Soós N. (14), Pallag (16), Cs.: Molcsányi (1) (liberó), Kerepeczki

Edző: Fésüs Erzsébet, Szakmai Igazgató: Kormos Mihály

Szolnoki Főiskola RKSI (női) – Békéscsabai RSE 0:3 (-14, -15, -18)

Budai XI SE – Albrecht MVSC MISI 0:3 (-17, -19, -17)