Röplabda: Osztálykülönbség

A Dunaferr SE hazai pályán a várakozásoknál sokkal simábban győzött a MAFC-Hartmann-Mapei ellen a férfi röplabda NB I negyeddöntőjének első mérkőzésén. A fővárosiak szokatlan csapatszerkezetben játszottak, de sokszor a stabil alapjátékig sem jutottak el a lelkesen, erősen és pontosan röplabdázó dunaújvárosiak ellen.

Ahhoz képest, hogy a bajnoki alapszakaszban mindhárom Dunaferr–MAFC meccs ötjátszmás csatát hozott, furcsa volt, hogy a két együttes a negyeddöntő első felvonásának kezdetén nem volt egy súlycsoportban. Néhány hete a Magyar Kupa elődöntőjében már látszott, hogy a dunaújvárosiak remek formában vannak, erőtől és lelkesedéstől duzzadó játékuk akkor 3:1-es sikert eredményezett, ugyancsak a fővárosi egyetemi csapat ellen.

A pénteki találkozó első játszmájában szinte csak a hazaiak voltak a pályán, a rutinos feladó, Szabó Gábor ezúttal is remekül irányított, a blokkok jól működtek, az ütések erősek és pontosak voltak. A felforgatott összeállításban kezdő MAFC röplabdázói ezzel szemben katasztrofálisan rajtoltak, sáncmunkájuk gyakorlatilag értékelhetetlen volt, gyenge szerváikat könnyen visszatámadta a házigazda. A lassú, körülményes vendégek ellen könnyedén szerezte pontjait a fürge, mozgékony, lelkes dunaújvárosiak. Hamar kialakult a tízpontos különbség (16:6), amely a folytatásban tovább nőtt (25:12, 1:0).

A második rész elején Vocskó György, a MAFC edzője már 3:0-s hazai vezetésnél időt kért, mert együttese játéka továbbra is lassított felvételre hasonlított. A folytatásban sem változott semmi, ezúttal már 15:5-nél tíz egység volt a felek között. A MAFC korábbi lelkes, odaadó játékára, küzdeni tudására semmi nem emlékeztetett, ezek a tulajdonságok ezúttal a dunaújvárosi együttest repítették a végső siker felé. Rengeteg hibával röplabdáztak a budapestiek, a Dunaferr újabb részsikerét semmilyen veszély nem fenyegette (25:10, 2:0).

A harmadik rész elején röplabdára emlékeztető megmozdulásokkal jelentkezett a MAFC! A látogatók gyorsan elhúztak 5:1-re, de Szabó Gábor, Hatvany Attila és Szilvássy Balázs vezérletével elkezdett zárkózni a Dunaújváros (6:8). Hamarosan egyenlítettek a hazaiak (10:10), a MAFC ebben a szettben is feltűnően sok nyitást rontott, így a Dunaferr ismét visszavette a vezetést (15:14). Innentől ismét a korábbi koreográfia érvényesült, a Dunaferr összességében pillekönnyű győzelmet aratott a korábbi önmagára nyomokban sem emlékeztető, hitehagyott MAFC ellen (25:20, 3:0).

A párharc második meccsét vasárnap délelőtt 11 órától rendezik Budapesten, a káposztásmegyeri Babits Mihály Gimnáziumban.

NB I LIGA, FÉRFIAK, NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

Dunaferr SE–MAFC-Hartmann-Mapei 3:0 (12, 10, 20)
Dunaújváros, 100 néző. Játékvezetők: Mezőffy, Ujházi
Dunaferr: Szabó G. 7, Bokor G. 3, Szilvássy 9, Hatvany A. 11, Lukács A. 7, Csépke 10. Csere: Engyel (liberó). Edző: Ruffing Péter
MAFC: Markovich 1, Bokor L. 5, Tóth M. 2, Tari, Takács L. 4, Hoboth Á. 2. Csere: Németh G. (liberó), Vocskó M. 1, Forgó 5, Kőrösi, Takács G. 2. Edző: Vocskó György

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:4, 12:5, 16:6, 20:7. 2. játszma: 8:4, 15:5, 22:7. 3. játszma: 6:8, 10:10, 16:14, 20:16

EDZŐI NYILATKOZATOK

Ruffing Péter: – A fiatalon elhunyt barátunk és kollégánk, Szász Antal emlékének ajánljuk ezt a nagyszerű győzelmet.
Vocskó György: – Honti Richárd nélkül egy szokatlan csapatszerkezetben voltunk kénytelenek pályára lépni, sajnos nem üzemelt az alapjátékunk, és pszichésen is hamar feladtuk a meccset.