Röplabda: Remekül helytállt a Kecskemét a döntő első meccsén

A férfi röplabda NB I Liga döntőjének első mérkőzésén a Kométa-Kaposvár a vártnál sokkal nehezebben győzte le a vendég Kecskemét együttesét. Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc második meccsét május elsején, csütörtökön rendezik Kecskeméten. A bronzcsata első felvonását nagy csatában a Dunaferr nyerte a Dág ellen.

Zarka Péter, a kaposváriak edzője változtatott eredeti hadrendjén és Csala Bernát helyet Czintula Mihályt küldte pályára, a centerposzton pedig Nagy József helyén a kubai Chacon Carrion Noermis szerepelt. Az első rész elején nyoma sem volt a beígért gyors és pontos somogyi támadásoknak, helyette elrontott ziccerek és rossz nyitásfogadások borzolták a nem túl népes, ám annál lelkesebb hazai szurkolótábor tagjainak idegeit. Zarka Péter nem is tűrte sokáig csapata mélyrepülését, négypontos hátránynál időt kért. A rövid pihenő után, ha nehezen is, de beindult a kaposvári gépezet és Kántor Sándor vezérletével megnyerte az első szettet a címvédő (25:22, 1:0).

A folytatásban nem sok kellett ahhoz, hogy a somogyiak hatalmas meglepetésre játszmát veszítsenek hazai környezetben. A szett végén azonban ifj. Schulcz István, Czintula Mihály és Kántor Sándor életerős bombáival fordított a címvédő (28:26, 2:0). A harmadik felvonásban sem változott a mérkőzés képe, a hazaiak ugyan megnyerték a szakaszt, de görcsösen és sok hibával röplabdáztak, hiányzott a játékukból az ötlet, a lendület és legfőképp a lelkesedés. A házigazdánál Kántor Sándor és Schulcz István produkciója volt említésre méltó, a kritikus szituációkat rendre magabiztosan oldották meg.

NB I LIGA, FÉRFIAK, DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

Kométa-Kaposvár–Phoenix Mecano-Kecskeméti RC 3:0 (22, 26, 23)
Kaposvár, 200 néző. Játékvezetők: Hóbor, Mezőffy
Kaposvár: ifj. Laszczik 2, Czintula 10, Chacon 9, ifj. Schulcz 17, Kántor 18, Kovács I Z. 4. Csere: Molnár D. (liberó), Bánhegyi 1, Nagy J. 1, Csala. Edző: Zarka Péter
Kecskemét: Tóth I. G., Tóth II. G. 11, Hoffart 5, Bokor 8, Mutapcija 12, Somodi 8. Csere: Szabó T. (liberó), Németh F., Csoma. Edző: Karagics Mátyás

Jók: Kántor, ifj. Schulcz ill. Tóth II. G., Somodi, Mutapcija, Tóth I. G., Csoma.

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1:0, a Kaposvár javára.

EDZŐI NYILATKOZATOK

Zarka Péter: – Rendkívül idegesen játszottunk, ezért sokat hibáztunk, a Kecskemét pedig remekül meglovagolta az oldalszelünket.
Karagics Mátyás: – Az elején rosszabbra számítottam, mégis csalódott vagyok. Ha több éles meccset játszottunk volna, akkor a végjátékban nem rontottunk volna ennyit.