Sakk-csapatvilágbajnokság – Sima győzelem Izrael ellen

image

A magyar válogatott fölényesen, 3,5-0,5-re legyőzte az izraeli együttest a kínai Ningpóban (Ningbo) zajló sakk-csapatvilágbajnokság csütörtöki, ötödik fordulójában.

A torna honlapja szerint Lékó Péter és Polgár Judit világossal, Balogh Csaba pedig sötéttel nyerte meg partiját, míg Almási Zoltán sötéttel remizett, s ezzel nagyon sima győzelmet aratott a csapat, mely sorozatban harmadik sikerét aratta a tornán.
    A három győzelemmel, illetve egy-egy döntetlennel és vereséggel álló magyarok a pénteki szünnap után szombaton az Egyesült Államok csapatával mérkőznek.

Azerbajdzsán-Ukrajna 1,5-2,5

Az állás: Örményország 8 pont, Magyarország, Oroszország 7-7, Ukrajna 6, Azerbajdzsán, Kína, Egyesült Államok 5-5, Izrael 4, India 3, Egyiptom 0

A magyarok – a tavalyi sakkolimpián szerzett negyedik (holtversenyes harmadik) helyezésnek köszönhetően – 2001 óta először vehetnek részt ismét a rangos csapatversenyen.
    Kínában a kilencfordulós, négytáblás körversenyen az olimpiai pontszámítást alkalmazzák, a győzelemért 2, a döntetlenért 1 pont jár. Az esetleges holtversenyt a táblapontok döntik el.