Harmincnégy általános- illetve középiskola igazgatói és testnevelési tanárai voltak a főszereplők a Magyar Diáksport Szövetség (MDSZ) ünnepi díjkiosztóján, amelyen az előző tanév diákolimpiai versenyeinek legjobbjait méltatták három kategóriában.
Az eseményen megjelent Simóka Beáta, az ÖM szakállamtitkára, Schmitt Pál (képünkön Deák György és Szántó Éva, a NSSZ főtitkára társaságában) és Molnár Zoltán, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke, illetve főtitkára.
Szlatényi György, az MDSZ főtitkára köszöntését követően Deák György, az MDSZ elnöke méltatta az ÖM, az OM és az MDSZ közötti hármas megállapodás jelentőségét, továbbá a MOB és a Nemzeti Sportszövetség hathatós támogatását, amelyek segítségével végre tudták hajtani a szabadidősportos programot, a diákolimpiai versenyek lebonyolítását, illetve a legjobb diáksportolók nemzetközi versenyeztetését.
Simóka Beáta szakállamtitkár az iskolás évek meghatározó voltát hangsúlyozta, s ezzel egyidejűleg elismerőleg szólt a tanintézményekben magas színvonalon dolgozó testnevelőkről, akik nélkül az eredmények elmaradtak volna.
Schmitt Pál, a MOB elnöke hangsúlyozta: a gyermekek testi-lelki fejlődésének motorjai a testnevelők. Aggodalommal a hangjában említette, hogy a magyar gyerekek hatvan százaléka semmit nem sportol és ez az arány a felnőtteknél még rosszabb, mindössze tíz százalék. A gyerekek munkabírását, egészségét, önbecsülését nagyban befolyásolja a rendszeres sporttevékenység, amelynek érdekében az MDSZ munkája nélkülözhetetlen. Mivel a huszonnegyedik órában vagyunk, a MOB az MDSZ-nek juttatott támogatást egyről tízmillió forintra emelte, de még ezt is meg lehetne duplázni.
Ebben a rendkívül fontos, a fiataloknak a széles körű megmozdítását célzó tevékenységben a pedagógusok és az önkormányzatok stratégiai partnereink. Ebben a közös munkában mindenki odaadására szükség van ahhoz, hogy a jelenlegi mélypontról elindulhassunk felfelé. Csak így lesz egészséges nemzetünk.
A díjkiosztások során kiderült, a megyék iskoláik által szerzett pontjainak összesítésében Budapest, Bács-Kiskun, Hajdú Bihar sorrend alakult ki. Érdekesség, hogy a harmincnégy díjazott között mindössze egyetlen budapesti tanintézmény található: a VI. kerületi Kölcsey Ferenc Gimnázium.
A tanintézetek egyéni értékelése alapján az I-IV. korcsoportban: Békéscsaba, II. sz. Ált. Iskola., Kecskemét, Széchenyi Városi Óvoda és Ált. Iskola és a Nyíregyháza, Móricz Zsigmond Ált. Iskola követi egymást.
Az V-VI. korosztályban Nyíregyháza, Vasvári Pál Gimnázium, Vác, Boronkay György Műszaki Szakközépiskola és Gimnázium, Budapest, VI. ker., Kölcsey Ferenc Gimnázium sorrend alakult ki.
A 200 diáknál kevesebbel működő -kis iskolák- vetélkedésében az Ikervári Zichy Antónia Általános Iskola és a tarnamérai Általános Iskola holtversenyben lett első. Itt a Zala megyei Teskánd Csukás István Nevelési és Oktatási Központ zárt a pontverseny harmadik helyén.
Fotó: JochaPress