SEAT Kupa: döntetlen a kanadaiak ellen

Nem bírt egymással a magyar és a kanadai csapat.

Fotó: MTI/Mónus Márton

Bíró Attila szövetségi kapitány friss világliga-ezüstérmes csapata szerezte az első találatot, majd a nagyszünetig volt előny az észak-amerikai gárdánál, és kétgólos magyar előny is, két negyed után pedig 5-5 állt az eredményjelzőn.

A fordulást követően ismét két góllal elhúzott a házigazda, a záró nyolc percnek pedig kanadai szépítést követően 7-6-os magyar fórról vághattak neki a felek. A hajrában a remeklő Garda Krisztina vezetésével többször is előnyben volt a magyar válogatott, a kanadaiak rendre egyenlíteni tudtak, és a végeredmény is döntetlen lett.

Bíró Attila a találkozó után gyengének értékelte a játékot, támadásban és védekezésben is sok hibát látott, leszögezte ugyanakkor: az olimpián sokkal előrébb fog tartani a nemzeti csapat.

A két együttes kedden 14 órától ismét megmérkőzik egymással, ugyancsak a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában.

SEAT Kupa, első nap:

Kanada-Magyarország 9-9 (3-4, 2-1, 1-2, 3-2)
Gólszerzők: Christmas 4, McKelvey 3, Lemay-Lavoie 1, Wright 1, ill. Garda 3, Keszthelyi-Nagy 2, Leimeter 2, Szilágyi 1, Vályi 1