Sérülés miatt hagyja ki Wilson a Svéd Rally-t

image

A Go Fast Energy World Rally Team pilótája, Matthew Wilson nem fog rajthoz állni a jövő heti Svéd Rallyt. A versenyző a szombati tréning folyamán bokasérülést szenvedett.
A 25 éves brit éppen dombos vidéken tréningezett, ahogy a szigorú tesztprogramjában benne volt, amikor szerencsétlenül bukott egyet, s ennek következtében valószínűleg eltörött a bal bokája. Ez azt jelenti, hogy a Go Fast Energy színeiben így egyedül csak Henning Solberg fog rajthoz állni a világbajnokság második futamán, a február 9-12.-e közötti Svéd Rally-n.
"Nagyon úgy néz ki, hogy eltörtem és kificamítottam a bal bokámat, így pedig nem tudok részt venni a hétvégi versenyen – árulta el Wilson, aki a 2006. januári Monte Carlo Rally óta minden WRC futamon jelen volt. – Nagyon vártam már a Svéd Rally-t. Sokkal többet készültünk, tréningeztünk erre a hétvégére, mint Monte Carlo előtt, és esélyesnek tartottuk magunkat egy jó eredmény elérésére. Teljesen el vagyok most keseredve."
Wilson, aki tavaly a 7. helyen végzett a bajnokságban a pilóták között, 2005 áprilisában már elszenvedett egy súlyos balesetet a Brit Bajnokságban, s akkor is lábsérülést szerzett. Sikerült teljesen felépülnie, és egy személyi trénert is fogadott, hogy segítsen visszanyerni maximális fizikai felkészültségét.
Eközben Solberg is sikeresen edzett a Svéd Rallyra, hiszen a Citroën-es Mikko Hirvonen mögött, a második helyen végzett a Finnskog Rally-n. Solberg, Ilka Minorral az oldalán, most egy Mitsubishi Lancer-rel állt rajthoz, de Svédországban újra a Ford Fiesta RS WRC kormánya mögött fog helyet foglalni.