Sidi jobbat lőtt a világcsúcsnál!

Kormány Sport

Kiválóan sikerült Sidi Péter számára a sportlövők berlini nemzetközi fedett pályás versenye, hiszen a légpuskaszámban 633.5 körös alaperedménnyel saját fennálló világcsúcsát állította be, és az első helyen jutott a döntőbe.

Más kérdés, hogy világrekordot ebben a sportágban csak olimpián, vb-n, kontinensviadalon és világkupán lehet lőni. Sidi a döntőben is megállíthatatlan volt, hiszen 255.4 körrel, magyar rekorddal győzött. Nem mellesleg eredménye 2.6 körrel jobb a fennálló világcsúcsnál.

Sidi a kisöbű puskások összetett számában is remekelt, hiszen 1184 körrel, az első helyen jutott a fináléba, ahol 461.8 körrel nyert.

Eredmények. Légpuska, döntő: 1. Sidi Péter 255.4 kör, 2. H. Olsen, Steffen (Dánia) 248.6, 3. Germond, Etienne (Franciaország) 227.9
Kisöbű szabadpuska összetett, döntő: 1. Sidi Péter 461.8 kör, 2. H. Olsen, Steffen (Dánia) 461.0, 3. Bartnik, Tomasz (Lengyelország) 449.9

Forrás, fotó: MSSZ, MTI