Sima Fradi-siker a rangadón: Civic antihősből nyerőember lett

I. félidő:

Sztanyiszlav Csercseszov alaposan felforgatta csapatát a két első Európa Liga-csoportmeccs között, a Trabzonspor nagy csatában legyőző gárdából mindössze hárman maradtak hírmondónak, köztük azzal az Eidar Civiccsel, akit csütörtökön egy buta belépő miatt gyorsan kiállítottak, de szerencséjére csapata így is nyerni tudott.

A bosnyák végül a meccs egyik főszereplője lett, de előtte azért ő és a csapata is aggódhatott, hiszen a Kisvárda igen bátran kezdett a Groupama Arénában és több veszélyes szituációt is kialakított Dibusz kapuja előtt, elsősorban Camaj és Makowski révén.

Az FTC Auzqui helyzeténél villant először, majd a 21. percben Laidouni lőtt kapufát szabadrúgásból, hogy aztán a kezdőcsapatba hosszú idő (433 nap) után visszatérő Sigér a kapu mellé vágja a kipattanót. Nem sokkal később Marquinhos lövésénél védett Hindrich.

A 27. percben vezetést szerzett a címvédő és listavezető: Civicet buktatta a 16-oson belül Peteleu, Ryan Mmaee pedig magabiztosan vágta a 11-est a kapu jobb oldalába (1-0). A vezető gólt követően az egyértelmű irányítást is átvették a zöld-fehérek a pályán, a várdaiak már kevesebb veszélyt jelentettek.

II. félidő:

A szünet után megint aktívabb lett a vendégcsapat, Dibusznak figyelnie kellett több esetben is, de nagyobb bravúrra nem volt szüksége. Az FTC aztán megint a kezébe vette a gyeplőt és jött is a második gól: a 63. percben, egy gyors bal oldali akció végén Civic remekül adott be, Ryan Mmaee pedig két lépésről a hálóba stukkolt (2-0).

Nem sokkal később beállt a Trabzonspor elleni meccs egyik hőse, Tokmac, aki itt is könnyen szerezhetett volna 1-2 gólt, de vagy elkönnyelműsködte a helyzetet, vagy épp Hindrich vagy egy védő mentett.

Így nem a norvég, hanem egy marokkói válogatott játékos szerezte a harmadik hazai gólt: a 72. percben Civic szögletből adott gólpasszt, ezúttal Samy Mmaeénak, aki 5 méterről fejelt a kapu bal oldalába (3-0).

Itt el is dőlt minden, a Kisvárda ugyan még szépíthetett volna a hajrában (Asani hagyott ki nagy helyzetet), de végül gólt és pontot sem szerzett az Üllői úton. A Ferencváros hatodik idénybeli bajnokiját is megnyerve áll a tabella élén. Előnye pedig úgy is négy pont a Kisvárda előtt, hogy két meccsel kevesebbet játszott.

OTP Bank Liga, 8. forduló:

Ferencváros – Kisvárda 3-0 (R. Mmaee 27., 63. – az elsőt 11-esből, S. Mmaee 72.)

FTC: Dibusz – Pászka (Botka, 46.), S. Mmaee, Kovacevic (Knoester, 37.), Civic – Laidouni, Sigér (Boli, 76.) – Auzqui, Gojak (Vécsei, 64.), Marquinhos (Tokmac, 64.) – R. Mmaee

Kisvárda: Hindrich – Peteleu (Hej, 75.), Vranjanin, Kovacic, Leoni – Melnik, Karabeljov (Ilievski, 75.), Makowski (Ötvös, 64.), Navrátíl (Asani, 64.) – Mesanovic, Camaj (Vida, 75.)