Simán nyert a címvédő, otthon bukott a tavalyi ezüstérmes

Mindössze egy hazai győzelem született az U19-es bajnokság 1. fordulójában.

Szombaton egy, míg vasárnap három meccset is rendeztek a korosztályos bajnokságban. Az idegenbeli csapatok örülhettek inkább. A hazai gárdák becsületét a Young Guns United védte meg. A bajnokság viszont egy fővárosban megrendezett találkozóval kezdődött.41420242_2162201794016761_1465188527791669248_o

A Nyíregyháza Tigers nem megismételni, hanem túlszárnyalni akarta tavalyi teljesítményét az U19-es mezőnyben. Azaz az elődöntő nem volt elég, a finálé volt a cél. A nyitómérkőzésen meg is tették a Tigrisek az első lépést a TD Store Eagles otthonában. A vendégek védelme dicséretesen teljesített. Az első félidőben viszont mindössze egy safety született, ezzel vezetett a szabolcsi alakulat. A folytatásban összekapta magát Tigers támadósora és Dobránzsky Joel 50 yardos futása, valamint Lipcsei Péter megiramodása hozott pontokat. Utóbbit még Nagy Balázs Sándor kétpontosa kiegészítette, így lett 16-0 a végeredmény.

Fotó: Eagles facebook

TD Store Eagles-Nyíregyháza Tigers 0-16 (0-0, 0-2, 0-6, 0-8)
Pontszerzők: Dobrányszky Joel, Lipcsei Péter 1-1 TD, Nagy Balázs Sándor 1 PAT, Eagles 1 S.

41440062_2193408850733184_8856106187918147584_o

A vasárnapi összecsapások sorozata a Young Guns United-Fehérvár Enthroners megyei rangadóval indult. Hajtós, küzdelmes összecsapást vívott egymással a két alakulat, de túl sok pontot nem láthatott a Dunakeszire kilátogató közönség. A vezetést a második negyedben szerezték meg a hazaiak Horváth Kristóf jóvoltából. Utána Bakos Bence értékesítette az extrát. A szünet után a Koronázóknak is sikerült felkerülni az eredményjelzőre Móré Gergő futásával. Egyenlíteni viszont nem sikerült a vendégeknek, így maradt a 7-6-os eredmény.

Fotó: Gorillaz facebook

Young Guns United-Fehérvár Enthroners 7-6 (0-0, 7-0, 0-6, 0-0)
Pontszerzők: Horváth Kristóf 1 TD, Bakos Bence 1 XP, illetve Móré Gergő 1 TD.

Nagyobb izgalmakat ígért az egyik tavalyi elődöntő visszavágója, hiszen a megerősödött Budapest Cowbells az átalakult Miskolc Steelers otthonába látogatott. A Kolomposok azonban már az első félidőben nagy előnyre tettek szert, ezzel szinte szertefoszlatva a hazai győzelmi reményeket. A HFL-ben is feltűnő Golita Zoltán kétszer, míg Dániel Márk egyszer mattolta a Steelers védelmét pontokat érően. Dániel még az egypontosokat is értékesítette. A harmadik negyedben ugyan Baranyai Péter szerzett egy touchdownt, de az utolsó játékrészben Márton Zsolt két hatpontosa és Dániel egy extrája eldöntötte a találkozót. A vége 34-6, visszavágott a Cowbells.

Miskolc Steelers-Budapest Cowbells 6-34 (0-7, 0-14, 6-0, 0-13)
Pontszerzők: Baranyai Péter 1 TD, illetve Golita Zoltán, Márton Zsolt 2-2 TD, Dániel Márk 1 TD és 4 XP.

BL0_6057

Egy hosszú, szombati trauni túra után a Budapest Wolves következő állomása Győr volt, ahol vasárnap a Sharks otthonában lépett pályára. A Farkasokon az első félidőben nem látszott a fáradtság, remek és hatékony támadásokat vezetve három labdabirtoklásnyi előnyre tettek szert. Négy offenzíva is pontokat eredményezett. Igaz, ebből három Pfisztner Máté mezőnygóllal végződött, de a másodikban is volt szerepe a rúgónak, hiszen Róna Iván elkapása után az extrát is bevágta. A harmadik negyedben a Cápák pontot szereztek Viola Soma révén, amivel visszajöttek a meccsbe. A Wolves-nak viszont ezzel hamar ébresztőt fújtak, az offense innentől magabiztosabban kezdett haladni. A Tóth Levente-Varga Tamás páros válaszolt is utóbbi elkapásával. Az utolsó játékrészben pedig már nem akart izgulni a fővárosi alakulat, Csomor Balázs két futása döntötte el a találkozót. A vége 37-6 a Farkasoknak.

Fotók: Becs László

Győr Sharks-Budapest Wolves 6-37 (0-10, 0-6, 6-7, 0-14)
Pontszerzők: Viola Soma 1 TD, illetve Csomor Balázs 2 TD, Róna Iván, Varga Tamás 1-1 TD, Pfisztner Máté 3 FG és 4 XP.