Sokáig nehéz meccset nyert végül könnyedén az Aqvital-Publo Csákvár

image

3-1-s győzelemmel folytatta szereplését az NB III-s labdarúgó-bajnokság Bakony-csoportjában az Aqvital-Publo Csákvári TK. A Fejér megyei együttes továbbra is első helyen áll a tabellán.

A Lombard Pápa másodikszámú együttese elleni összecsapás nehéznek ígérkezett előzetesen, és a találkozó első félórájában ez be is igazolódott. Az első komoly helyzet a vendégek előtt adódott, de a kilencedik percben Németh nem találta el a kaput. Három perccel később feljegyezhettük az első csákvári helyzetet is: Imrik ívelt Domján elé, utóbbi középre fejelt, a kapu előtti kavarodásból azonban nem született gól. Nem sokkal később Földes került gólhelyzetbe, no meg a játékvezető szerint leshelyzetbe, így ebből a támadásból sem született meg a vezető találat.

A harmincnegyedik minutumban aztán Imrik László remekbeszabott szabadrúgásgóllal megszerezte a vezetést a hazai pályán szereplő Csákvárnak. 1-0

Négy perccel később pedig jött az újabb csákvári gól: Domjánt elkaszálta Markek kapus, a játékvezető pedig a tizenegyespontra mutatott. A büntetőt Imrik László higgadtan értékesítette. 2-0

Még a szünet előtt összejött a pápaiak szépítő találata: Somogyi beadását Tóth Gábor csúsztatta a jobb alsóba. 2-1

Fordulást követően újfent Imrik villant, ezúttal viszont nem gólszerző, hanem előkészítő szerepkörben. Hosszúra ívelt labdáját Rigó Gábor fejelte kapuba, ismét magabiztossá téve a csákvári előnyt. 3-1

A harmadik bekapott gól után érezhetően visszavett a lendületből a vendég együttes, mintha feladták volna a küzdelmet. A csákváriak előtt akadt még néhány gólszerzési lehetőség, melyek azonban kimaradtak. A Csákvár végül egy nehéz meccsen jókor szerzett góljainak, no meg Imrik kiemelkedő teljesítményének (is) köszönhetően otthon tartotta a három bajnoki pontot. A csákváriak egyik belső védőjének, Sötétnek a hiánya egyáltalán nem látszott meg a mutatott játékon, a helyette szerepelt Csordás kifogástalanul pótolta beteg csapattársát.

Az Aqvital-Publo Csákvári TK továbbra is vezeti a bajnokságot.