Spanyol Király-Kupa: most az Atletico ejtette ki a Realt

Az első félidőben Antonio Rüdiger hibáját Samuel Lino használta ki az egyik oldalon, Luka Modric szabadrúgását Jan Oblak beütötte maga mögé a léc alá, látványos potya góllal a másik oldalon; Jude Bellingham bombája a lécen csattant, 1-1.

Aztán a második 45 percben Rüdiger és Andrij Lunyin valósággal gólt rúgatott a korábbi Real-csatár Álvaro Moratával, aki már a hatodik gólját szerezte volt csapata ellen. Carlo Ancelotti beküldte a pályára Toni Kroost, Brahim Díazt és Aurélien Tchouaménit, majd a hajrában az előtte nem sokkal a kapufát megdöngető Rodrygo helyére Joselut, aki első labdaérintésével gólt szerzett, 2-2.

Nem született újabb gól, a hosszabbítás első félidejében viszont betalált a 800. profi mérkőzésén szereplő, addig nem sokat mutató Antione Griezmann, akinek ez volt az Atléticóban a 173. gólja, és ezzel ő lett a klubrekorder, 3-2.

A második félidőben szerzett egy gólt Daniel Ceballos is, de ezt nem adták meg, les miatt, aztán a csereként beálló Rodrigo Riquelme szép gólja mindent eldöntött egy kontra után, 4-2.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA – NYOLCADDÖNTŐ
Atlético Madrid–Real Madrid 4–2 (1–1) – h. u.
Madrid, Civitas Metropolitano. V: Cuadra Fernández
Atlético: Oblak – José Giménez, Witsel, Mario Hermoso – M. Llorente (Pablo Barrios, 99.), De Paul (Azpilicueta, 106., Szavics, 116.), Koke, Saúl Níguez (Nahuel Molina, 56.), Lino (R. Riquelme, 90+2.) – Morata (Depay, 99.), Griezmann. Vezetőedző: Diego Simeone
Real Madrid: Lunyin – Carvajal, Rüdiger, Nacho (Ceballos, 106.), F. Mendy (Brahim Díaz, 68.) – Valverde (Tchouaméni, 74.), Camavinga (Fran García, 106.), Modric (Kroos, 68.) – Bellingham – Rodrygo (Joselu, 80.), Vinícius Júnior. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző: Lino (38.), Morata (57.), Griezmann (100.), Riquelme (118.), ill. Oblak (45+1. – öngól), Joselu (83.)

Korábban
Unionistas de Salamanca (III.)–FC Barcelona 1–3 (Á. Gómez 31., ill. Ferran Torres 45., Koundé 69., A. Balde 73.)
Szerda
Girona–Rayo Vallecano 3–1 (Stuani 15., 19. – a másodikat 11-esből, Blind 26., ill. Nteka 36.)
Osasuna–Real Sociedad 0–2 (Oyarzabal 57. – 11-esből, Merino 90+8.)
Kiállítva: Catena (56., Osasuna)
Valencia–Celta Vigo 1–3 (Pepelu 29. – 11-esből, De la Torre 13., Duvikasz 18., 80. – előbbi 11-esből)