Sport: A románok legyőzésével kezdte a vébét a magyar férfi pólóválogatott

(Nyitókép: MTI / Kovács Tamás)
Az utolsó nyolc percre a magyar kapu előtt a vb-újonc Bányai Márk kapta meg lehetőséget, az első magyar gólt Vámos szerezte – neki ez volt 299. a válogatottban -, majd Georgescu lövése egy blokkon megpattanva került a kapuba. Manhercz kiszorított helyzetből talált be, az utolsó percben pedig Jansik sapka nélkül állította be a 15-8-as végeredményt.
A fordulást követően is a románok szerezték az első gólt, de Fekete Gergő egy rossz bejátszást megmentve válaszolt, Vogel pedig újabb ötöst védett. Elöl a marseille-i kapcsolat, azaz Manhercz és az ugyancsak 150-edszer válogatott Angyal Dániel összejátéka után utóbbi gyönyörűen húzott a hálóba közelről. Vogel eszén végül a harmadik román tudott túljárni büntetőből, majd lefordulásból is betalált a rivális, amely meg is nyerte így a játékrészt (12-7).
A folytatásban a románok előbb a szélről, „váratlan” pozícióból, majd centerből is bevették Vogel Soma kapuját, ám ezúttal is sorozatban érkeztek válaszul a magyar gólok: Manhercz és Nagy ötösből, Jansik Szilárd centerből volt eredményes, Vogel pedig ott folytatta, ahol Fukuokában a döntőben abbahagyta, büntetőt védett. Ezután a 150. válogatott meccsét ünneplő Zalánki percei következtek, előbb szemkápráztatóan pattintott a léc alá, majd védekezésben hátulról ütötte ki a ziccerben lévő román center kezéből a labdát. A Pro Recco balkezes sztárja a következő támadást egy szabaddobásgóllal zárta le (10-4).
A magyar csapat mindössze 18 másodperc után megszerezte a vezetést Vámos Mártonnak köszönhetően, a rivális azonban egy szép kapáslövéssel, majd a szélről emberelőnyből szerzett góllal fordított. A magyarok ugyan sok hibával játszottak, de a legutóbbi vb legértékesebb játékosának választott Zalánki Gergő ötösével, Német Toni góljával és Nagy Ádám pattintásával így is simán fordítottak, a dudaszó előtt pedig még Vámos is betalált újra (5-2).
A címvédő magyar válogatott a románok felett aratott magabiztos, 15-8-as győzelemmel kezdte meg szereplését a dohai világbajnokságon.
A magyarok szerdán az olaszokkal találkoznak, annak az összecsapásnak a nyertese várhatóan csoportgyőztesként közvetlenül a negyeddöntőbe jut.Írta a HVG

A Sport: A románok legyőzésével kezdte a vébét a magyar férfi pólóválogatott bejegyzés először Hírpláza-én jelent meg.