Sport: Bombameglepetés az Australian Openen: Sinner simán kiejtette Djokovicot

Novak Djokovic 2018 óta először kapott ki az Australian Openen, miután a negyedik helyen kiemelt olasz, Jannik Sinner kiejtette a szerb teniszezőt, és bejutott élete első Grand Slam-döntőjébe.

„Ez egy nagyon, nagyon kemény mérkőzés volt, ahol jól kezdtem. Az első két szettben láttam, hogy Djokovic nem érzi magát túl jól a pályán, ezért próbáltam tovább nyomni. Aztán a harmadik szettben meccslabdám volt, de nem tudtam vele élni. A következő szett viszont nagyon jól sikerült” – nyilatkozta a mérkőzést követően Sinner.
Nyitóképünkön Jannik Sinner (balra) és Novak Djokovic (jobbra) látható.
A 36 éves szerb 6-1 6-2 6-7 (6-8) 6-3-as vereséget szenvedett. Ez lehetett volna Novak Djokovic rekordot jelentő 11. Australian Open-győzelme, és 25. major győzelme, amivel megelőzte volna Margaret Courtot.
A 22 éves Sinner a Danyiil Medvegyev–Alexander Zverev-párosítás győztesével játszhat a vasárnapi döntőben.

Rekordot jelentő 11. Australian Open-győzelmét szerezhette volna meg Djokovic.

Írta a HVG

A Sport: Bombameglepetés az Australian Openen: Sinner simán kiejtette Djokovicot bejegyzés először Hírpláza-én jelent meg.