Sport: Fucsovics és Valkusz is kiesett, már csak Marozsán tart ki az Australian Openen

A világranglistán 70. Fucsovics nem számíthatott könnyű rajtra Melbourne-ben a bolgár Grigor Dimitrov ellen, aki kilenc napja diadalmaskodott Brisbane-ben – 2017 novembere után ünnepelhetett ismét tornagyőzelmet –, legutóbb pedig novemberben kapott ki a párizsi fináléban a világelső Novak Djokovictól. A 32 éves ellenfél 13. a világranglistán – de volt már harmadik is –, kilenc trófeát gyűjtött, és a Roland Garros kivételével minden Grand Slamen vívott már elődöntőt. Az egymás elleni mérlegükben ezzel együtt Fucsovics állt jobban, aki 2–1-re vezetett: 2020-ban, a koronavírus-járvány idején a Cincinnatiből New Yorkba költöztetett tornán, majd a US Openen is a nyíregyházi teniszező bizonyult jobbnak, a 2021-es San Diegó-i viadalon viszont Dimitrov nyert.

A három magyar közül csak egy jutott túl az első fordulón.

Fucsovics Márton és Valkusz Máté is kiesett az ausztrál nyílt teniszbajnokság első fordulójában.
Első összecsapásukon Valkusz nagyszerű játékkal, 31 perc alatt 6:3-ra nyerte a nyitó szettet. A folytatásban fej fej mellett haladtak, végül a rövidítésben Purcell egyenlített, majd 6:4-re övé lett a harmadik szett is. A negyedikben az ausztrál 5:2-re is vezetett, de Valkusz visszakapaszkodott, ám a végjátékot Purcell bírta jobban (7:5).
A 25 éves Valkusz – aki 214. a világranglistán – fantasztikus napokon volt túl: azok után, hogy korábban egyetlen meccset sem nyert Grand Slam-kvalifikációban, Melbourne-ben három győzelmet aratott, ezzel felküzdötte magát 128-as elitmezőnybe. Ott első ellenfele a hazai pályán szereplő Max Purcell volt, aki 45. az ATP-rangsorban, és még soha nem jutott túl az első fordulón hazája GS-viadalán, 2022-ben párosban azonban megnyerte a wimbledoni bajnokságot.
Marozsán Fábián vasárnap négyszettes győzelemmel jutott túl első fordulós ellenfelén, a korábbi US-Open-bajnok Marin Cilicen, így ő maradt az egyetlen magyar teniszező, aki még talpon van az Australian Openen. A 64 között a 22. helyen kiemelt argentin Francisco Cerundolo vár rá.
Grigor Dimitrov (bolgár, 13.) – Fucsovics Márton 4:6, 6:3, 7:6, 6:2
Max Purcell (ausztrál) – Valkusz Máté 3:6, 7:6, 6:4, 7:5