Sport: Ötméteresekkel verték a szerbeket és a legjobb négy közé jutottak a férfi pólósok

A magyar férfi vízilabda-válogatott ötméteresek után 15–14-re legyőzte Szerbiát a horvátországi Európa-bajnokság negyeddöntőjében. A mieink ellenfele az elődöntőben a horvát–görög meccs győztese lesz.

A magyar válogatott elődöntős ellenfele a horvát–görög meccs győztese lesz.

Végig fej-fej mellett haladt a két együttes. Az első negyed után 3–3, a félidőben 5–5 állt az eredményjelzőn. Az utolsó játékrészre egygólos magyar előnnyel fordultak a felek, ám a szerbek végül egyenlíteni tudtak, így ötméteresek következhettek.
Az első szerb lövés bement, ami után Nagy Ádám egyenlített ki. A második párban a szerbek nem találtak kapuba, magyar részről viszont Pohl Zoltán igen. Innentől már nem hibázott egyik válogatott sem, Fekete Gergő gólja pedig azt jelentette, hogy Magyarország nyerte a nap első negyeddöntőjét. A folytatásban Spanyolország Romániával, a hazai horvátok Görögországgal, Olaszország pedig Montenegróval játszik.

Írta a HVG

A Sport: Ötméteresekkel verték a szerbeket és a legjobb négy közé jutottak a férfi pólósok bejegyzés először Hírpláza-én jelent meg.